Intimní video

Dívka z Klatovska opustila přítele. Pomstil se jí videem na internetu

Selfie ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto.
Téma:

Mladíkovi z Klatovska hrozily tři roky za zneužití dítěte k výrobě pornografie, státní zástupkyně však trestní stíhání zastavila. Řeč je o šestnáctiletém chlapci, který před rokem rozeslal svým spolužákům video své tehdejší přítelkyně. Třináctiletá dívka je na videu zachycena při masturbaci.

Trestní stíhání nyní zastavila státní zástupkyně, mladík je totiž rozumově pozadu. Její rozhodnutí podpořily znalecké posudky psychiatrů a psychologů. Informoval o tom portál Novinky.cz.


"Obviněný nedosáhl v době spáchání činu takové rozumové a mravní vyspělosti, aby mohl rozpoznat jeho protiprávnost a ovládat své jednání,“ napsali podle Novinek znalci do posudku. Rozumově se podle nich chlapec pohybuje na úrovni desetiletého dítěte.

 


Případ se stal minulý rok v říjnu. Poté, co chlapec obdržel video, se chtěl svému kamarádovi pochlubit tím, jakou má přítelkyni. Pak jejich vztah skončil a podle všeho pak video rozesílal z pomsty. Mimo video si tehdy dvojice vyměňovala také intimní fotografie.


Policie se o činu dozvěděla od dívčiny matky. Ta dostala zprávu ze školy, že mezi žáky koluje intimní video její dcery. Když na dívku zatlačila, ta všechno přiznala.

 


Podobné případy ale nejsou ojedinělé. Někdy se však mladí lidé sníží přímo i k vydírání. Tak tomu bylo loni na Plzeňsku. Čtrnáctiletou dívku začal přes Facebook vydírat o několik let starší chlapec. Chtěl, aby mu poslala své obnažené fotografie. Více se dočtete zde.

rod TN.cz