volební program

Rozhádaná ČSSD je pryč. Strana představila svůj program

Téma:

Sociální demokraté v sobotu v Praze představili své programové body, s nimiž chtějí vyhrát podzimní volby. Chtějí vyšší daně pro bohaté a firmy, rádi by také zvedli platy zaměstnancům, chtějí dopravu zdarma pro děti i studenty nebo dostupnější a rychlejší zdravotní péči. Na konferenci strany měli hlavní slovo její nový šéf Chovanec a volební lídr Zaorálek. Projevy ale odstartoval premiér Sobotka.

"Jsem přesvědčen, že máme na to vyhrát, že vyhrajeme a že lidé jasně pochopí, že sociální demokracie je stranou pro ně," sdělil na konferenci Milan Chovanec. Původně bylo v plánu, že podobná slova bude na programové konferenci jako lídr ČSSD pronášet Bohuslav Sobotka, funkce se ale před třemi dny vzdal.

 

Na konferenci nejdříve vystoupil odstupující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Ten ve svém projevu vyzdvihl především to, co se podle něj sociální demokracii za poslední roky ve vládě povedlo. "To, co sociální demokracie garantovala a slíbila, to sociální demokracie dodržela," zaznělo z úst Sobotky.

 

Na Sobotkovi byla znát uvolněnost a působil spokojeně. Od svých kolegů si vysloužil kromě poděkování také potlesk ve stoje. Po rozhádané ČSSD nebylo ani stopy. V sále Slovanského domu panovala přátelská atmosféra, kterou podtrhovalo někdy až familiérní oslovování sociálních demokratů.

 

Zaorálek, který se dnes stal oficiálně volebním lídrem strany, na sebe strhl veškerou pozornost. Mluvil několikrát, z toho jednou zhruba tři čtvrtě hodiny.

 

Sociální demokraté si na konferenci ve Slovanském domě schválili volební program pro podzimní sněmovní volby. Voličům v něm slibují dobrou zemi pro život. Konkrétně třeba průměrný plat 40 tisíc korun měsíčně, rychlejší zdravotní péči nebo o 80 tisíc korun vyšší rodičovský příspěvek. Chce také vyšší daně pro bohaté.

 

 

Zaorálek na sobotní programové konferenci ČSSD mluvil o tom, že v Česku je zatím „daňový ráj“ pro bohaté a „daňové peklo“ pro ty dole. "Podívejte se na poměry v České republice a v ostatních státech Evropy. U nás, v naší zemi, je velice výhodné se pohybovat ve vyšších vrstvách. Ta úroveň zdanění je velmi nízká. To, co chceme my, je jenom v tomhle tu situaci korigovat," řekl Zaorálek na konferenci.

 

ČSSD by chtěl posílit i bývalý předseda Jiří Paroubek, ten dnes totiž oznámil, že se vrací do strany. Jak konkrétně chce pomoci, zatím říct nechtěl.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / TV Nova