Chátrající rozhledna

Rozhledna je v žalostném stavu, na opravu čeká marně

Téma:

Ve velmi špatném stavu je rozhledna Lázek u Lanškrouna. Do dva roky opuštěného objektu chodí zloději a i když měl o stavbu v konkurzním řízení zájem svazek obcí a nabízel za ní jeden a půl milionu korun, vítězem dražby se nakonec stala soukromá firma, která ještě milion přihodila. Rozhlednu sice opravit chce, ale neví kdy.

Na rozhlednu směřuje turisty nový ukazatel. Většina z nich by se nenechala zlákat, kdyby tušili, co je za několik kilometrů čeká: Krásné výhledy na okolí a ošklivé pohledy na samotnou rozhlednu, která vznikla v srpnu 1933. Původní majitel byl v konkurzu a od té doby to tu milují zloději.

 

Obce z okolí chtěly na dvacetimetrovou stavbu posílat turisty co nejdřív a nelépe hned začít s opravami. Vítězem dražby ale nebyly, o milion korun je přeplatila soukromá firma. Odhadní cena byla osm set tisíc korun a noví majitelé zaplatili dva a půl milionu. Všichni teď s napětím čekají, co tu vznikne.

 

" Mám největší strach z toho, že by ta rozhledna vůbec nebyla," řekl TV Nova starosta Lanškrouna Radim Vetchý.

 

 

Lanškrounská radnice s novým pánem rozhledny zatím nemluvila, ale televizi Nova se podařilo získat vyjádření vlastníků. Tvrdí, že objekt opraví a zpřístupní.

 

Jenže zatím není jasné kdy. Hlavně aby bylo co opravovat. Zloději už vydělali na vytrhaných kabelech a vybourat se pokusili i masivní ocelový krb.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz