Nezaváhal

Rozhodčí při zápase zkolaboval, život mu zachránil policista! ROZHOVOR

Petr Zelený
Petr Zelený
25.8. 2020 12:52
Téma:

V nečekané drama se na začátku měsíce změnil přátelský fotbalový zápas v Kolíně. O přestávce tam totiž náhle zkolaboval a upadl do bezvědiomí rozhodčí. Na pomoc se mu okamžitě vrhl mladý policista, který hrál za jeden z týmů.

"Najednou jsem slyšel za zády křik, že se něco děje. Otočil jsem se a viděl jsem svítivý dres rozhodčího, jak leží bezvládně na zemi. Když jsem se k němu dostal, tak jsem zjistil, že opravdu není na co čekat a začal jsem s masáží srdce," popisuje policista Ondřej Soběslav, který působí na dopravním inspektorátu.

 

První pomoc Ondřej neposkytoval bezvládnému sudímu sám, pohotově zareagoval i přítomný lékař a šéf jednoho z fotbalových týmů. Policista každopádně srdce masíroval až do příjezdu záchranky.

 

"Ve stabilizovaném stavu byl muž následně převezen do nemocnice k provedení dalších vyšetření. Zasahující lékař na místě konstatoval, že právě rychlé, profesionální a efektivní jednání těchto mužů zachránilo pacientovi život," doplnila policejní mluvčí Eva Hašlová.

 

 

"Když mě pan rozhodčí později kontaktoval a řekl mi, že je v pořádku, uvědomil jsem si, že ten den nebyl prožitý nadarmo a měl smysl, což pro mě bylo největší ocenění," svěřil se muž zákona. Zároveň všem doporučil, aby se nevyhýbali kurzům první pomoci, protože nikdy nevíme, kdy bude potřeba někomu pomoct.

TN.cz