Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2018 20:57
vrchní soud

Rozhodnuto, za vraždu dívky (†14) v Doubici si muž odsedí 19 let

Zdroj: TV Nova

Vrchní soud ve středu potvrdil 19 let vězení Martinu Chloubovi za vraždu 14leté dívky v Doubici na Děčínsku. Kromě toho se loni v září pokusil zabít i svou 16letou přítelkyni. Původní rozsudek ústeckého krajského soudu tak zůstává beze změny.

Loni v září podle rozsudku uškrtil kamarádku své nezletilé přítelkyně. Hodiny ale rdousil i svou partnerku. Motiv nikdy dostatečně nevyjasnil. Nejprve tvrdil, že chtěl spáchat sebevraždu a obě dívky vzít sebou. Později u soudu vypověděl, že škrcení bylo součástí sexuálních praktik, které se s partnerkou věnovali často.

 

"Jsem jí to dal na krk a jakoby pomalu stahoval a říkal jsem jí, ať se nebojí, ať je v klidu, že ji miluju, že se jí nic nestane," vypověděl obžalovaný před soudem v červnu.

 

Svou dívku po několika hodinách škrcení naložil vážně zraněnou do auta a odvezl do vedlejšího města, aby si přivolala pomoc. Tělo mladší dívky schoval ve sklepě.

 

Chlouba dostal letos v červenci 19letý trest vězení a musí také obětem zaplatit dvoumilionové odškodné. Proti rozsudku se odvolal, trest se mu zdál příliš vysoký. Vrchní soud ve středu ale rozsudek potvrdil a už se proti němu nejde odvolat.

 

 

"Odvolání bylo zamítnuto jako nedůvodné. To znamená, že rozsudek soudu 1. stupně je pravomocný," vysvětlila mluvčí vrchního soudu Simona Heranová.

 

Chlouba tak zůstane ve vězení se zvýšenou ostrahou. Zbývá mu jediný mimořádný opravný prostředek a tím je dovolání k Nejvyššímu soudu.
 

Martin Kočárek / klma tn.cz / TV Nova