KVĚTINOVÝ OBCHOD

Ženy si objednaly kytku za tisíce korun, dostaly ale koště!

Reklamovaná kytice k narozeninám
Zdroj: Jana Kulková
Reklamovaná kytice k narozeninám
Martin Bláha
Martin Bláha
Aktualizováno 16:25
5.1. 2021 14:28
Téma:

To je ale koště! To si řekly kolegyně z Fakultní nemocnice Hradec Králové, které chtěly potěšit svoji nadřízenou k narozeninám. Objednaly ji květinu za 1675 korun, ovšem po rozbalení jen zíraly, co jim to přišlo.

Nepříjemné překvapení zažily v úterý ráno kolegyně z Hradce Králové. Objednaly si přes internetový obchod s květinami pugét frézií v hodnotě 1675 korun, navíc k tomu přihodily bonboniéru. S dopravou je celá objednávka vyšla na 2193 korun. Za takové peníze čekaly opravdu velkou a bohatou kytici. Po rozbalení jim ovšem úsměv ztuhl na rtech. Místo kytice dostaly ošklivé koště!


"Naše paní primářka slavila narozeniny, a tak jsme jí chtěly udělat radost. Místo toho jsme se dočkaly omlácených a uvadlých frézií, ze kterých opadávají listy," řekla pro TN.cz pracovnice hradecké nemocnice Jana Kulková, která kytici objednávala. Kytice navíc dorazila s více než dvouhodinovým zpožděním.


To ovšem nebylo všechno. Jana Kulková s kolegyněmi si ke kytici přes internet doobjednaly narozeninové přání. Ovšem ani to je příliš nepotěšilo. "Přišlo napsané rukou na kousku ustřiženého papíru," dodaly rozhořčeně.

 


Kvůli zpoždění nakonec květina nebyla doručena přímo obdarované a převzaly si ji samy kolegyně, které ji objednávaly. "Kdyby tohle kurýr předal naší paní primářce, tak by to pro nás byla obrovská ostuda," shodují se jednohlasně. Květinu ihned po obdržení reklamovaly.

 

Takto by měla vypadat uvedená kytice frézií podle internetového obchodu:


Redakce TN.cz kontaktovala e-shop, který kytici prodává. Ten se za chybu kaje a omlouvá. "Celá záležitost vznikla pochybením floristky, která tuto objednávku vyřizovala. Bohužel i přes nastavené interní kontrolní systémy se v takovém počtu objednávek, které každý den vyřizujeme, vloudí chybičky," sdělil Dušan Boček z květinového obchodu.

 

Anketa

Koupili byste si uvedenou kytici za 1675 korun?

Hlasovalo 1332 lidí.


Na cenu květin jsme se zeptali místopředsedkyně Svazu květinářů a floristů ČR Kláry Franc Vavříkové. Podle ní by celková cena za tuto kytici neměla přesáhnout více 740 korun. "Pokud počítám dobře, v kytici je okolo 19 frézií. Běžná cena je 35 korun za kus. Zeleň na ozdobu kytice vyjde maximálně na 75 korun," sdělila floristka Franc Vavříková. Cena v internetovém obchodě je ovšem dvakrát dražší!


Franc Vavříková se navíc pozastavuje i nad nepěknou aranží kytice. "Tvůrce by za toto provedení zasluhoval přes ruce. Tohle by neuvázal ani můj syn," dodala.

 

GALERIE: Zaslané květiny

1
/
5
Zdroj: Jana Kulková
Zaslané květiny - 5

 

TN.cz