EXKLUZIVNĚ

ROZHOVOR: Tohle řekl Zeman o uprchlících a další kandidatuře

Téma:

Televizi Nova, která prezidentovo poselství přenášela, poskytl Miloš Zeman exkluzivní rozhovor. Mluvil v něm o tom, co podle něj nejen Česko, ale celou Evropu čeká - ty vyhlídky prý příliš pozitivní nejsou. Evropu čekají další teroristické útoky.

Jak bude podle vás uprchlická krize pokračovat?

"Velice seriózní odhady mluví o tom, že příští rok bude nelegálních uprchlíků minimálně dvojnásobek oproti letošku. No a těch vln bude několik. To podkopání kořenů evropské kultury, to ještě nezpůsobí milion uprchlíků, ale dva, tři, pět, deset. To jsou ty stupňující se vlny. Ty už toto podkopání mohou způsobit. Nezapomeňte, že tvrdím, že jsou mezi těmito imigranty i džihádisté, že podobně jako ve Francii můžeme očekávat další teroristické akce v Evropě."

 

Jak by se mělo zachovat Česko?

"Nejlepší prevencí je uzavřít armádou a policií takovou protipovodňovou záchrannou zeď před migrační vlnou."


Vaše podpora roste, dává vám to větší chuť opět kandidovat?

"Záleží na zdravotním stavu, záleží na podpoře veřejnosti, záleží na mnoha dalších faktorech a já vám upřímně říkám, že dnes ještě nevím, zda budu nebo nebudu kandidovat. Jak jsem slíbil, a sliby se mají dodržovat, veřejnosti oznámím v březnu 2017."

 

 

A co prezidentovi udělalo o Vánocích největší radost?

"Vánoce jsem strávil se svojí rodinou a právě to, že jsme byli všichni pohromadě, mně udělalo největší radost, protože syn je lékař a pracuje v ostravské fakultní nemocnici a dcera, než půjde studovat, patrně do Skandinávie, tak pracuje ještě dál, konkrétně v Londýně. Takže když se rodina při této příležitosti sejde, tak to mi dělá největší radost."
 

vbo TN.cz