Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dopravní omezení

Rozkopané Česko: Četné uzavírky blokují dopravu ve městech

Uzavírky a dopravní omezení na dálnicích a silnicích po celé zemí pokračují. Například jen v Praze je téměř 30 uzavírek a dlouhé kolony se tvoří na Štěrboholské radiále, ale i v centru města. Podle primátorky mají obyvatelé některých částí kvůli smogu zdravotní problémy. A lépe na tom nejsou ani v Brně nebo Ostravě.

Kolony, uzavírky, dopravní omezení a nervózní řidiči - to je známý kolorit pražské dopravy. Kvůli zúžení do jednoho pruhu si řidiči postojí v kolonách i na vytížené Štěrboholské radiále.

 

"Vzhledem k tomu, že Štěrboholská radiála je tak extrémně zatížená, tak je samozřejmě ve špatném technickém stavu," hájí dopravní omezení mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

 

Řidiči proto volají po urychlené dostavbě Pražského okruhu. Souhlasí i politici. "Vedeme intenzivní jednání s vládou, aby se práce nezastavily, naopak se zintenzivnili," řekl TV Nova radní za ČSSD Karel Březina. Podle primátorky Adriany Krnáčové musí Praha ulevit hlavně obyvatelům Spořilova. Jenže klíčový úsek nemá platnou studii o dopadech na životní prostředí a nedostal se na seznam staveb, pro které vláda vyjednala u Evropské komise výjimku.

 

 

Jenže bez čekání se neobejde ani jízda po centru. Korunovační ulice je uzavřena kvůli opravě mostu a objízdná trasa vede auta přes Vítězné náměstí. A i ve dvě hodiny odpoledne, tedy mimo dopravní špičku, to na něm vypadá spíš jako na parkovišti než na kruhovém objezdu.

 

Podobná situace je i v dalších českých městech. V Brně bude ještě dva měsíce kvůli opravě kanalizace a vodovodu uzavřena Francouzská ulice. Po městě je ale ještě 30 dalších uzavírek.

 

V Ostravě bude až do 16. října uzavřena ulice 28. října, která je jednou z nejdůležitějších spojnic centra s Ostravou Porubou. Další rekonstrukcí prochází hlavní tah z Beskyd do Ostravy a to i přesto, že se tu povrch opravoval před pár lety.
 

vbo, Nikol Kudrnáčová TN.cz