Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 7. 2018
Pohřeb mladé dívky

Rozloučení s utopenou Maruškou: Bratříček ji vyprovodil tímto darem

Maruška se utopila ve Váhu
Zdroj: facebook
Maruška kolem sebe rozdávala radost

Rodina se naposledy rozloučila s Maruškou, která se utopila ve Váhu. Vracela se z bratislavského festivalu, když se s kamarádkou rozhodly zaplavat si v řece. Druhá dívka cestu zvládla, Marie ale zmizela pod hladinou. Její tělo našli až po čtyřech dnech.

Kamarádi, spolužáci a příbuzní se ve středu na hřbitově v Považské Bystrici loučili se 17letou Maruškou, která se před více než týdnem utopila ve Váhu u Púchova. Většina z nich přinesla bílé růže, které jsou symbolem nevinnosti a něžnosti, píše portál pluska.sk.

 

V rakvi stejné barvy se rodiče rozhodli Marušku také pohřbít. "Bude nám moc chybět, byla velmi veselá, usměvavá a vždy dobře naladěná. Teď se loučíme nejen s ní, ale i s jejím nekonečným úsměvem, který rozdávala," uvedli pro portál její přátelé.

 

Kněz ve svém proslovu na pozůstalé apeloval, aby nesmutnili. "Vaše dcerka Majka je už v nebi a přimlouvá se za vás u nebeského otce," prohlásil. To ale nemohlo zastavit slzy, které blízcí za zmařený mladý život prolévali.

 

 

"Ani prázdniny jsme si neužili, opustila nás tak rychle," naříkala Maruščina kamarádka, která do hrobu vhodila červenou růži. Nejhůře ale ztrátu nesou samozřejmě rodiče a také 11letý bratříček Marie. Ti jí na poslední cestu rakev ozdobili bílými pírky, které ji mají dopravit na věčnost.

 

Maruška zemřela v neděli 8. července, když se s kamarády vracela z bratislavského festivalu a rozhodla se s další dívkou přeplavat Váh. Po několika tempech se ale ztratila pod hladinou. Její tělo našli potápěči až po čtyřech dnech.

epa TN.cz
Reklama