důstojný odchod

Rozloučení u řeky. Příbuzní splnili Haně Hegerové (†89) poslední přání

Hana Hegerová
Zdroj: TV Nova
Hana Hegerová zemřela na jaře ve věku 89 let
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 22:31
11.7. 2021 22:30
Téma:

Od smrti královny československého šansonu Hany Hegerové uplynuly už více než tři měsíce. Nyní rodina splnila její poslední přání a řekla jí definitivní sbohem na břehu řeky Dunaje.

V neděli na odlehlém místě za Komárnem ležícím na jihu Slovenska poblíž maďarských hranic se sešla rodina a další blízcí zesnulé zpěvačky Hany Hegerové, aby se s ní naposledy rozloučili. Na twitteru o tom informovala její příbuzná, umělkyně Alžběta Vlčková. 

 

"Přátelé, dnes se splnilo poslední přání naší Babulky. Carmen Hegerová na vlastní přání byla odevzdána Dunaji. Vše tak, jak si přála. Dojemné, smutné a pak plno krásných vzpomínek," popsala rozloučení s královnou československého šansonu.

 

 

Do písku na břehu řeky napsali slovo "děkujeme". Do vody pak vhodili květiny, které odnesl proud. Rodina tak dopřála legendární zpěvačce důstojný a dojemný odchod. Události se zúčastnil i hudební producent Tomáš Padevět.

 

 

 

V komentářích pak paní Alžběta prozradila, že Hegerové říkali v rodinném kruhu převážně Babulka, Carmen jenom občas. Hegerová se narodila jako Carmen Mária Štefánia Farkašová ve slovenské Bratislavě. Dá se tak říct, že Dunají, kde jí rodina řekla poslední sbohem, byla odchovaná.

 

 

Zpěvačka zemřela v březnu letošního roku ve věku 89 let v pražské Nemocnici na Homolce, kde byla hospitalizovaná kvůli komplikacím po zlomenině krčku. Proslavila se nejenom předělávkami francouzských šansonů, ale i skladbami Levandulová, Stín stíhá stín nebo Vana plná fialek.

 

Připomeňte si Hanu Hegerovou v pořadu Horoskopičiny z roku 1996:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz