sex a sprosté vtipy

Rozluštili další část deníku Anny Frankové. Byla plná sprosťáren

Anna Franková
Zdroj: Profimedia
Anna Franková

Po letech snažení se podařilo expertům z muzea Dům Anny Frankové rozluštit text na dvou stránkách z dívčina deníku, které byly přelepeny hnědým papírem. Zapsala si na něj několik sprostých vtipů a úvahu o sexuální výchově a prostituci.

Muzeum Anny Frankové informovalo o svém objevu v úterý. Pomocí nejnovějších technologií, například fotografiím s vysokým rozlišením, se jim podařilo rozluštit stránky, které dosud byly nečitelné. Podle muzea dívka stránky přelepila, aby si je nemohli přečíst i další obyvatelé domu v Amsterdamu, kde se skrývala před nacisty.

 

Zjistili, že text obsahuje pět přeškrtnutých vět, čtyři sprosté vtipy a 33 řádků úvah o sexuální výchově a prostituci. "Tyto vtipy a pasáže o sexuální výchově nejsou v textech Anny ničím výjimečným," upozornilo muzeum na twitteru.

 

 

Z Anny Frankové se od války stal celosvětový symbol holokaustu. Deník si začala psát ve 13 letech. Spolu se svou rodinou se skrývala v zadním traktu jednoho domu v Amsterdamu. Úkryt byl ale v srpnu 1944 nejspíš prozrazen a v březnu 1945 dívka zemřela v koncentračním táboře Bergen-Belsen. O pouhý měsíc později tábor osvobodili Britové.

 

Jediný z rodiny, kdo přežil, byl Annin otec. Vrátil se do domu v Amsterdamu, kde se rodina skrývala, a od místních dostal deník, který tam našli. Poprvé byl vydán 25. června 1947 a je jednou z nejčtenějších knih na světě.

Související témata:
mom TN.cz