rychlé dopadení

"Roznáším koronavirus po Česku!" Za poplašnou zprávu hrozí muži 8 let

Muž s koronavirem
Zdroj: Getty Images
ilustrační foto
Petra Bílková
Petra Bílková
Publikováno 2. 4. 2020
Téma:

Policie Středočeského kraje musela řešit velmi netradiční oznámení. To navíc učinil sám pachatel. Na linku 158 volal neznámý muž, který tvrdil, že je nakažen nemocí Covid-19 a že ji vědomě roznáší po České republice ve svém vozidle. Anonym po oznámení rychle hovor ukončil.

Muž volal na linku 158 v pondělí 30. března po půl třetí ráno. Tam policistům oznámil, že vědomě roznáší koronavirus po jednotlivých regionech Česka. Poté zavěsil. Oznamovatel na opakované pokusy volání nereagoval a telefon už nezvedal. Policie si tedy musela najít jinou cestu, jak ho vypátrat.

 

Pachatel ale nakonec ve svém autě nikam nemířil. Naopak. Policie ho dopadla, jak spí ve své zaparkované dodávce na benzínce nedaleko Berouna. Okamžitě ho proto zadrželi.

 

 

"Na základě policejního a operativního šetření se podařilo policistům za několik hodin vypátrat podezřelého muže," uvedla mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová.

 

Pachatel ale koronavirem nakažený nebyl, proč tedy tuto zprávu šířil, není zatím jasné. Muž svého činu bude zřejmě litovat, dopustil se ho totiž v době vyhlášeného nouzového stavu. Nyní mu proto hrozí několikanásobně vyšší trest.

 

 

"Z trestného činu šíření poplašné zprávy je nyní šestatřicetiletý muž z Prahy obviněn. Za toto protiprávní jednání hrozí pachateli maximální trest odnětí svobody ve výši 8 let," dodala Šteinerová.

TN.cz