'Ndrangheta

Rozsáhlé manévry v Evropě: Policie jde po známé italské mafii

Téma:

Ohromné policejní manévry se ve středu ráno konaly v Německu, Itálii, Nizozemí a Belgii. Při početných raziích zadrželi policisté větší množství osob. Celý zásah byl mířen proti členům zločinecké organizace 'Ndrangheta.

"Policejní a soudní orgány v Německu, Itálii, Nizozemí a Belgii zatýkají a vyšetřují podezřelé členy italské zločinecké skupiny "NDrangheta"," potvrzuje zásah Spolkový kriminalní úřad.

 

Zásahy podle úřadu stále probíhají. Celý zásah koordinuje orgán evropské unie Eurojust. Detailnější informace přinese na tiskové konferenci, která se bude konat v Haagu.

 

V Německu zasahují policisté v Severním Porýní-Vestfálsku a v Bavorsku. Podle portálu Bild bylo prohledáno více než 100 objektů, detaily o množství zadržených lidí zatím policie nezveřejnila.

 

'Ndrangheta je italská zločinecká organizace, která je původem z Kalábrie, působí ale po celém světě. Jedná se o jednu z nejmocnějších italských mafií.

 

 

O 'Ndragnhetě se hovořilo v souvislosti s vraždou slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka, který psal o možném zneužívání dotací právě touto kalábrijskou mafií.
 

Související témata:
klma TN.cz