balíky slámy

Rozsáhlý požár na Liberecku! Nevětrejte, apelují hasiči kvůli kouři

Martin Klícha
Martin Klícha
24.8. 2020 7:45
Téma:

Hasiči v noci na pondělí vyjeli k rozsáhlému požáru ve Vratislavicích nad Nisou, kde hoří kolem 160 balíků slámy. Vzhledem k šíření kouře doporučují obyvatelům v okolí nevětrat.

O požáru informoval Hasičský záchranný sbor krátce před čtvrtou hodinou ráno. Oheň se začal šířit ve Vratislavicích nad Nisou za areálem technických služeb, hoří kolem 160 balíků slámy.

 

"Vzhledem k šířícímu se kouři a důsledku hoření a hašení doporučujeme obyvatelům v okolí nevětrat," upozorňují hasiči na sociálních sítích.

 

 

Zápach může být podle nich cítit v okolí celé pondělní dopoledne. Příčina a okolnosti požáru jsou předmětem vyšetřování.

 

 

U rozsáhlého požáru zasahují také hasiči Ústeckého kraje. "Sedm hasičských jednotek zasahuje od třetí hodiny ranní u požáru štěpky v uskladňovací hale v Postoloprtech - Stříbrníkách. Byl povolán nakladač ze Záchranného útvaru Zbiroh na rozhrabávání hromad. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu z důvodu počtu nasazených jednotek. Požár je lokalizován. Škoda na strojích je předběžně odhadnuta na 3,5 milionu Kč," informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

TN.cz