Odchodové patálie

Rozvedla se? Nový titul Meghan působí problémy, chystá se změna

Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 21.1. 2020 08:41
Téma:

Odchod prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny odhalil nečekaný problém. Meghan sice zůstane šlechtický titul, jeho podoba je ovšem matoucí a může nesprávně naznačovat, že se vévodkyně a Harry rozvedli.

Buckinghamský palác proto nyní řeší změnu pravidel formulování titulů a uvažuje ve spolupráci s heraldiky a dalšími odborníky nad tím, jak Harryho a Meghan oslovovat poté, co přijdou o své královské tituly.

 

Slavný pár má o oslovení Jeho a Její královská výsost přijít na jaře a nově má být pouze Harrym, vévodou ze Sussexu, a Meghan, vévodkyní ze Sussexu.

 

Jenže jak upozorňuje CNN, takto formulovaný titul představuje problém. Tento "formát" totiž přijala za svůj Sarah Fergusonová, nyní Sarah, vévodkyně z Yorku poté, co se v roce 1996 rozvedla s princem Andrewem. I Harryho matce Dianě zůstal po rozvodu titul princezny z Walesu.

 

 

Podle Buckinghamského paláce mají tituly vévody a vévodkyně ze Sussexu jako takové zůstat beze změny, ale připravují se aktualizovaná pravidla pro jejich "formátování".

 

Pusťte si pondělní reportáž TV Nova:

 

TN.cz