Případů přibývá

Rozvolnění se neosvědčilo, Itálie znovu zavře obchody i restaurace

Restaurace ve většině Itálie se znovu uzavřou
Petr Zelený
Petr Zelený
13.3. 2021 7:35
Téma:

Teprve nedávno se v Itálii znovu otevřely restaurace, obchody a školy pro prezenční výuku. A nyní se ve většině země znovu zavřou. Počet nakažených covidem-19 totiž v posledních šesti týdnech vytrvale stoupá. Nejtvrdší restrikce mají platit o velikonočním víkendu.

Obchody, restaurace a školy se ve většině italských regionů znovu zavřou od pondělí. Premiér Mario Draghi zároveň varoval před novou vlnou epidemie v zemi.

 

Opětovná úzavěra se týká více než poloviny Itálie a zahrnuje i nejlidnatější regiony - tedy okolí metropole Říma a také Milána. Lidé budou smět ven vycházet jen do práce, k lékaři a v dalších odůvodněných případech, upozorňuje BBC.

 

 

Nová pravidla budou podle vlády platit až do Velikonoc a na sváteční víkend od 3. do 5. dubna je plánované ještě mimořádné zpřísnění, kdy se do červené zóny s nejvyšším stupněm rizika přepne úplně celá země.

 

"Uvědomuji si, že tato omezení budou mít dopad na vzdělání vašich dětí, na ekonomiku a duševní zdraví všech. Ale jsou nutná, abychom se vyhnuli dalšímu zhoršení situace a ještě přísnějším restrikcím," ujistil Italy premiér Draghi.

 

 

Počet nových případů stoupá v jihoevropské zemi už několik týdnů, denní přírůstky přesáhly 25 tisíc nemocných. Od vypuknutí pandemie se v Itálii covidem nakazily už více než tři miliony lidí, přes 100 tisíc pacientů viru podlehlo. Jediným regionem, kde je epidemická situace dobrá, je ostrov Sardinie.

 

Připomeňte si únorové rozvolnění v Itálii v reportáži TV Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz