probíhá vyšetřování

Ruská modelka se fotila polonahá prádle v kostele, hrozí jí 3 roky

Focení s modelkou - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ruská modelka Ksenia Kaluginová (23) se možná podívá do vězení kvůli stejnému zákonu, kvůli kterému byly zatčeny členky skupiny Pussy Riot. Fotila se totiž v kostele Ruské pravoslavné církve jen ve spodním prádle.

Focení spodního prádla pro časopis o svatbách může ruskou modelku Ksenii Kaluginovou přijít dost draho. Pózovala totiž v kostele Ruské pravoslavné církve v Tatarstánu, i když je kostel dost rozpadlý, podle kastelána se tam stále občas konají obřady, uvádí portál Mirror.

 

Modelce hrozí vězení kvůli stejnému zákonu, který poslal do vězení členky punkrockové kapely Pussy Riot, když část své písně zazpívaly v Katedrále Krista Spasitele a kritizovaly spojení církve, prezidenta Putina, dalších vládních představitelů a tajných služeb.

 

V Rusku platí poměrně přísný zákon, který zakazuje jakékoli výtržnictví v místech určených ke konání bohoslužeb a dalších církevních obřadů.

 

 

Podle Ruské pravoslavné církve je hříchem, když je žena v církevním stánku viděna bez závoje nebo šátku, natož aby se objevovala v napůl průhledných šatech a ve spodním prádle, stěžují si podle Mirroru církevní představitelé.

 

 

Ruský vyšetřovací výbor se již začal případem zabývat, v případě odsouzení by pak modelce i fotografům hrozily až tři roky vězení.

 

Magazín se již za diskutované fotky omluvil s tím, že autoři nechtěli koholi z věřících pohoršit a urazit.
 

TN.cz