Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Omezení styku

Ruská pomsta: Prezident Putin vyhlásil sankce proti Turecku!

Sestřelená ruská stíhačka
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Ruský prezident Vladimir Putin se mstí za Tusky sestřelený letoun

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil sankce proti Turecku. Kreml omezí dovoz i dopravní spojení a nebude zaměstnávat turecké občany. Od nového roku navíc zruší bezvízový styk. Rusko se tak mstí za sestřelení bombardéru Su-24.

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret, který omezuje spolupráci s Tureckem. Podle agentury TASS sníží Rusko dovoz tureckého zboží, jehož seznam vypracuje vláda. Rusko také nebude zaměstnávat turecké občany a turecké firmy nebudou dostávat ruské zakázky.

 

Omezeno bude také dopravní spojení, zruší se přímé letecké spoje z Ruska do Turecka. Od ledna bude zrušen bezvízový styk, do té doby bude vydávání víz značně omezeno. Od nového roku budou navíc cestovní kanceláře nuceny zastavit prodej zájezdů do Turecka. Turecko bylo dosud spolu s Egyptem nejoblíbenější turistickou destinací Rusů.

 

Postižena bude i pozemní doprava, vláda má na pokyn prezidenta posílit kontrolu tureckých autodopravců na ruských silnicích. Důvodem je podle dekretu "zajištění bezpečnosti". Tu má vláda za úkol ve zvýšené míře zajistit i v Černém a Azovském moři.

 

Ruský prezident sérií odvetných opatření reaguje na sestřelení ruského bombardéru Su-24 tureckou armádou na syrsko-turecké hranici, k němuž došlo minulé úterý. Ruská armáda už poslala do Sýrie baterii moderních protiletadlových raket S-400 a přesunula k syrským břehům raketový křižník Moskva.

 

 

Odvetná opatření, jak o nich informovala agentura TASS, mají dočasnou platnost. Kdy budou odvolána, se v dekretu nepraví. Důvodem sankcí je podle oficiální zprávy "ochrana občanů Ruské federace od zločinného či jiného protiprávního jednání".
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Znásilněná dívka vzala spravedlnost do svých rukou. Nepochopíte, co děsivého provedla!

Landa promluvil ke svým fanouškům: Pomstou nic nevyřešíte!

epa tn.cz / ČTK