Epidemie koronaviru

Rusko už třetí den hlásí rekordní počet nakažených! Z hotelů jsou byty

Šimon Felenda
Šimon Felenda
17.4. 2020 13:51
Téma:

Každým dnem se zhoršuje situace v Rusku. Země třetí den za sebou ohlásila rekordní počet nakažených. Jen za poslední den přibylo přes čtyři tisíce případů. Aktuálně je v zemi přes 32 tisíc potvrzených případů.

"Rizika spojená s epidemií ještě nedosáhla svého vrcholu a jsou extrémně vysoká. My tedy nemáme právo se připravovat na přehlídku a jiné slavnosti," prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

 

Kvůli pandemii se rozhodl zrušit triumfální přehlídku k 75. výročí porážky nacismu, která se měla konat na Rudém náměstí. "Datum 9. května je pro nás svaté, ale cena každého člověka je nevyčíslitelná," vysvětil svůj krok.

 

Pandemie zasáhla také ruské podnikání. Některé luxusní hotely se rozhodly své pokoje dlouhodobě pronajímat. Hostům, kteří si pokoj pronajmou, je k dispozici také většina hotelových služeb - donáška snídaně, žehlení oblečení anebo běžné fungování kurýrních služeb.

 

"Výhody pro hosty jsou zřejmé, protože skutečně prodáváme pokoje za cenu bytu. Hosté ale dostávají maximum služeb a ušetří na tom, protože nemusí platit žádné komunální účty, vklady nebo provize, tedy platby, které bývají spojené s pronájmem bytu," popsala generální ředitelka jednoho z hotelů Regina Ryabukinová.

 

 

"Náhodou jsem se ocitl v téhle situaci, protože v Rusku je karanténa a všechny mezinárodní lety byly zrušeny. Myslím, že je to správné opatření, ale měl by se dodržovat nějaký režim," myslí si hotelový host Boris Li.

 

Hotely zároveň upravily některé své služby tak, aby splňovaly hygienická opatření. Pronajímané pokoje jsou vybaveny kuchyňským koutem, lidé si tak mohou ohřívat vlastní jídlo. Rotopedy se přesunuli z posiloven do pokojů.

epa TN.cz