Chyběl na zasedání

Ruský vicepremiér pro zbrojení hrozil tanky, teď se střelil do nohy

Dmitrij Rogozin
Zdroj: isifa.com
Téma:

Místopředseda ruské vlády Dmitrij Rogozin se při tréninku střelil do nohy. Ze střelnice byl převezen do nemocnice, jeho zdraví prý ale není jinak ohroženo. Ironií je, že Rogozin má na starost zbrojení a vesmírný program. O incidentu informovala ruská agentura Interfax.

Ruský vicepremiér se během tréninku na střelnici střelil do nohy, oznámila agentura Interfax s odvoláním na dobře informovaný zdroj. "Dmitrij Olegovič se zranil na noze a je v jedné z moskevských nemocnic," citovala agentura svůj zdroj.

 

Rogozin se měl zranit ještě před posledním letošním zasedáním vlády, které tak v pondělí proběhlo bez něj. Už by měl být v pořádku, jen potřebuje zranění doléčit. Ironií přitom je, že má ruský politik ve vládě na starost zbrojní průmysl. Rogozinův mluvčí ale ruské agentuře TASS řekl, že se zranil při jiném sportu - házené.

 

Rogozin je známým nadšencem do střílení a rád také navštěvuje různé soutěže. Několikrát také tweetoval podporu Národní střelecké asociaci, která ve Spojených státech způsobuje velké kontroverze kvůli lobování proti omezení střelných zbraní.

 

 

Dmitrij Rogozin je zároveň zástupcem šéfa ruské armádně- průmyslové komise a těší se velké oblibě prezidenta Vladimira Putina. Figuruje také na sankčním seznamu Evropské unie. Rohozin na sankce reagoval: "Tanky nepotřebují víza."
 

epa TN.cz