Spojené státy americké

Rvačka na palubě letadla. Cestující se poprali kvůli nenasazené roušce

Jan Houška
Jan Houška
7.10. 2020 18:09
Téma:

Bitka dvou pasažérů zaměstnala tento týden posádku letu Allegiant Air z Arizony do Utahu. Ta měla vzniknout poté, co začal jeden z cestujících druhému nadávat kvůli tomu, že si nenasadil roušku. Celý incident přitom stačila pohotově natočit další z cestujících.

Pasažérka Rylie Landsdorfová natočila video, které zachycuje hádku dvou cestujících na palubě letadla. Hádka se nakonec zvrhla až ve rvačku. Landsdorfová později video nahrála na svůj instragramový profil, kde ho jen za první den vidělo přes 23 tisíc lidí, uvedl Daily Mail.


Vše začalo tím, že jeden z můžu začal druhému nadávat kvůli tomu, že si i přes výzvy personálu odmítl nasadit roušku. Podle Landsdorfové si muž zakrýval ústa pouze štítem a k posádce se choval velmi hrubě.

 


Slovní přestřelka se nakonec zvrtla v bitku, kterou musela ukončit až ochranka letadla, která následně pasažéra, který si odmítal nasadit roušku, vykázala z letadla.


"Nejprve jsem si myslela, že se jedná o roztržku mezi přáteli. Nakonec jsem ale zjistila, že si opravdu nadávají,“ uvedla žena.

 

 


Letecká společnost Allegian Air má ve svých pravidlech jasně stanoveno, že lidé musí při letu mít po celou dobu na ústech nasazenou roušku. Ochranné štíty společnost jako dostatečnou ochranu neuznává.

TN.cz