svědek promluvil

Ryanair řeší skandál! Čtyři lidé upadli do bezvědomí, pilot nepřistál

Ryanair
Zdroj: Profimedia
Letadlo společnosti Ryanair. Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
3.2. 2020 21:58
Téma:

Čtyři pasažéři upadli do bezvědomí krátce po startu letadla v Budapešti. Stroj společnosti Ryainair doletěl až do cílové stanice – Edinburghu. Pilot totiž odmítl nouzově přistát.

Sedmadvacetiletý Shaun Pinkerton se probudil z bezvědomí, když mu posádka letadla nasadila kyslíkovou masku. Maďarským médiím pak popsal otřesný zážitek z letu. Členové posádky údajně propadli panice, stejně jako cestující, kteří se obávali, z jakého důvodu mohlo hned u několika lidí naráz k mdlobám dojít. Měli strach z nedostatku vzduchu v kabině.

 

Cestují, kteří upadli do bezvědomí, prý posádka položila do uličky a hledala mezi pasažéry lékaře. Ten byl naštěstí přítomen a hned začal  oživovat minimálně dva lidi, což se mu nakonec povedlo. Druhou cestující v bezvědomí údajně byla sedmnáctiletá dívka, o dalších dvou cestujících hovořili cestující, letecká společnost je ale nepotvrdila.

 

 

"Něco v tom letadle bylo špatně," popsal mladík. "Podal jsem kvůli tomu trestní oznámení na společnost Ryanair," dodal Pinkerton, na kterém nepříjemný zážitek zřejmě zanechá psychické následky. "Budu se bát nasednout do letadla," popsal.

 

Někteří cestující si měli stěžovat na nedostatek informací ze strany posádky. Společnost Ryanair se ale hájila tím, že o nijak výjimečný incident nešlo, museli se vypořdat pouze s dvěma nemocnými osobami na palubě. "Pro ně si posádka předem zažádala o lékařskou pomoc v Edinburghu," doplnil mluvčí společnosti Ryanair.

TN.cz