Vzácný objev

Rybář našel obří množství velrybích zvratků, udělají z něj milionáře

Rybář našel obří množství velrybích zvratků
Zdroj: Profimedia
Rybář se nálezem zvratků zajistil do konce života
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
1.12. 2020 13:29
Téma:

Pohádkové bohatství čeká rybáře z Thajska, který našel obrovské množství velrybích zvratků. Béžová hmota se používá třeba na výrobu luxusních parfémů. Do konce života tak zřejmě nebude muset pracovat.

Štěstěna se v pondělí usmála na 60letého Narise Suwannasanga z jihu Thajska. Při rybaření narazil na velkou hroudu velrybích zvratků. Nezní to sice dvakrát vábně, ale jedná se o nesmírně vzácnou a drahou hmotu.

 

Odborně se zvratkům říká ambra a slouží při výrobě luxusních parfémů. Muž si nejprve myslel, že našel pouze divný kámen. Bratranec mu ho pak pomohl přemístit domů. Tam zjistil, že z něj 100kilový útvar může udělat boháče. Z prodeje by mu mohlo na účtě přistát až 70 milionů korun, píše portál The Irish Sun.

 

Suwannasang, který možná našel vůbec největší kus velrybích zvratků v historii, momentálně vydělává asi 14 tisíc korun měsíčně. Peníze by mu život obrátily vzhůru nohama.

 

 

"Obchodník mi řekl, že přijde kvalitu ambry prověřit. Když jsem slyšel tu částku, byl jsem v šoku. Za kilo bych mohl dostat téměř 960 tisíc thajských bhatů (téměř 700 tisíc korun)," prozradil rybář.

 

Ten teď netrpělivě vyhlíží výsledky testování kvality materiálu. Až potom se totiž rozhodne, kolik přesně bude za ambru inkasovat.

Související témata:
TN.cz