to je kus! triumfální úlovek

Rybář u Lysé vytáhl pořádného macka! Sumec je velký jako on

Téma:

Opravdu majestátní kousek se ve čtvrtek podařilo na kukuřici ulovit rybáři v jezeru u Lysé nad Labem. Ačkoli měl pan Jiří políčeno původně na kapry, vytáhl dvoumetrového sumce! Je to prý jeho vůbec první sumec v životě.

Vášnivý rybář Jiří Jarisch bydlí na Liberecku, do Ostré u Lysé nad Labem ale jezdí rád. Ani úmorná vedra ho ve čtvrtek nezastavila, aby se k oblíbenému nístu vydal znovu, už brzy ráno měl první větší záběr.

 

"Na malý háček jsem dal dvě kukuřice a po chvíli kapr lysák," radoval se pan Jiří. Zjistil tedy, že ryby opravdu berou, chtěl ale větší úlovek. To, že vytáhne sumce, ale nečekal.

 

 

"Po půl šesté ráno se to rozjelo," řekl TN.cz nadšený rybář. Bylo mu hned jasné, že tohle bude pořádný úlovek a rozhodl se udělat vše proto, aby ho dostal z vody ven. "Musel jsem skočit do vody," dodal.

 

 

Chvíli spolu s rybou zapásili, nakonec se ale podařilo dostat sumce až ke břehu a vytáhnout ho z vody ven. Ačkoli pan Jiří rybaří už 11 let, nic podobného se mu nikdy ulovit nepodařilo. Sumec měří dva metry, protože digitální váhu má jen do 45 kilogramů, tíhu dravce pouze odhadoval. "Bude mít tak do 70 kilo," myslí si. Už má jasno i v tom, co se sumcem bude dál. "Půjde do udírny," těší se.

lud TN.cz