Příroda

Rybáře vyděsilo "vodní monstrum", kousnutí může být velmi bolestivé

Obří vodní brouk - Ilustrační obrázek
Zdroj: Profimedia.cz
Obří vodní brouk
Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 11:08
10.6. 2021 7:21
Téma:

Kanadský rybář Bobby Sprovieri při nedávném rybolovu narazil na tvora, který jej svým vzhledem velmi vyděsil. Na lodi se mu zničehonic totiž objevil obří vodní brouk, jehož kousnutí může být pro člověka velmi bolestivé.

Kanaďan Bobby Sprovieri byl z neznámého tvora nejdříve velice zděšen, jelikož žádné podobné zvíře nikdy neviděl. Rybář si nejdříve myslel, že se jedná o tvora z vesmíru, informuje Mirror.

 

Rybáři se zdálo se, že zvíře má tvrdou skořápku a několik nohou, včetně dvou delších končetin vpředu. Rozhodl se proto zvíře začít natáčet.

 

 

"Neměl jsem ponětí, co to bylo, můj odhad byl nějaký vodní brouk. Nikdy jsem se s něčím takovým nestřetl," uvedl Bobby Sprovieri.

 

Ve skutečnosti se při lovu v Enderby v Britské Kolumbii v Kanadě totiž setkal se strašidelně vypadajícím broukem z rodu Belostoma, který dorůstá až délky několika centimetrů.

 

 

O tom, že se jednalo o zmíněného obřího vodního brouka, přesvědčili nakonec Bobbyho také lidé na internetu. Rybář totiž zveřejnil na sociálních sítích několik fotek. "Byl jsem pak trochu nervózní z toho, co na mě zíralo," dodal Sprovieri.

 

Obří vodní brouci z rodu Mohutnatkovití můžou totiž lidem způsobit bolestivá kousnutí. Jedinci mohou dorůstat až velikosti 12 centimetrů. Nejčastějši se vyskytují v rybnících a malých řekách v Severní a Jižní Americe.

 

Jak umí příroda překvapit si připomeňte v reportáži TV Nova. Před několika lety v Indonésii moře vyvrhlo na břeh záhadné zvíře:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz