Neuvěřitelná záchrana

Zázrak! Rybáři zachránili desítky nenarozených mláďat žraloka

Zachráněná mláďata žraloka - 2
Zdroj: Profimedia
Rybářům se podařilo zachránit mláďata z těla žraloka.
Téma:

Neuvěřitelná věc se povedla rybářům na Tchaj-wanu. Z těl dvou žraloků, kteří uvízly v jejich sítích, zachránili 68 živých mláďat, informuje portál Daily Mail.

Když rybáři vytáhli po lovu sítě, nestačili se divit. Uvízly jim v nich dvě samice žraloka tygřího. Jedna vážila asi 500 kg a druhá asi 200 kg.

 

Rybáři si rychle uvědomili, že samice jsou březí. Proto ihned otevřeli dělohy obou samic a nestačili se divit. Uvnitř bylo mnoho živých mláďat. V těle jedné z nich bylo 38 mláďat, v druhém těle bylo o jedno mládě méně.

 

Podle portálu Daily Mail se však 7 mláďat zachránit nepodařilo, protože nebyla ještě dostatečně vyvinutá pro samostatný život. Zbylých 68 se podařilo zachránit a odvést do výzkumného střediska mořské biologie Eastern Marine Biology Research Center, kde se nyní o malé žraloky starají.

 

GALERIE: Zachráněná mláďata žraloka

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Zachráněná mláďata žraloka - 1

 

Žraloci jsou již schopní sami plavat v bazénu a jíst chobotnice a krevety. Podle vědců je nyní období, kdy samice žraloků připlouvají blíže k pobřeží, kde rodí svá mláďata.

 

 

Zde však často loví rybáři, a proto často dochází k nechtěnému odlovení březích samic. Malí žraloci tygří se rodí asi metr velcí a jsou zcela nezávislí od doby, kdy opustí tělo matky.

Související témata:
pj TN.cz