Velká tragédie

Pod hasičem se propadla střecha haly! Vážným zraněním podlehl

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 6.11. 2019 12:29
Téma:

Hasičský sbor Moravskoslezského kraje zasáhla tragická událost. Vyšetřovatel hasičů se propadl uhašenou střechou po požáru v Petrovicích u Karviné. O jeho život marně bojovali záchranáři.

Tragická událost se stala v noci na středu před půlnocí. Hasiči zlikvidovali požár výrobní haly v Petrovicích u Karviné. "Požár střechy s menší předběžnou škodou se podařilo hasičům zvládnout během několika desítek minut," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

"Během zásahu se smrtelně zranil příslušník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje," popsal mluvčí. Vyšetřovatel požárů měl podle TV Polar vylézt na střechu. Střecha se s ním ale údajně propadla. Mluvčí hasičů tuhle informaci ale nepotvrdil. "Více k tomu nemohu říct," dodal. 

 

Hasičský sbor Moravskoslezského kraje tragédie velice zasáhla. "Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná," uvedl ředitel hasičů Vladimír Vlček.

 

 

Hasič věnoval svůj život záchraně druhých. "O život přišel zkušený profesionál, který téměř 30 let působil v hasičském záchranném sboru. Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají," řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

 

"Skončil lidský příběh, který měl ještě pár desítek let pokračovat. Je to rána pro hasičský záchranný sbor, ale hlavně pro všechny blízké tohoto muže. Jeho rodině a přátelům vyjadřuji hlubokou soustrast. Všem jeho kolegům i jemu samotnému pak opakuji poděkování za jejich práci, která chrání majetek a zachraňuje životy. Tentokrát jeden vyhasl, bohužel," dodal hejtman kraje Ivo Vondrák.

 

Dvaapadesátiletý hasič byl zkušeným vyšetřovatelem a celou tragédii nyní bude vyšetřovat inspektorát bezpečnosti práce a policie.
 

TN.cz