Napřímo s Grospičem

KSČM nekandiduje ve stovkách obcí. Místopředseda to vysvětlil

Téma:

Dalším hostem předvolebního pořadu Napřímo byl komunista Stanislav Grospič. S místopředsedou strany moderátorka diskutovala především cíle KSČM v komunálních volbách a jejich předvolební program.

KSČM do předvolebního rozhovoru v pořadu Napřímo, který se věnuje komunálním volbám, vyslala místopředsedu strany Stanislava Grospiče. Relaci, kterou netradičně moderovala Markéta Fialová, jste mohli sledovat živě na TN.cz.

 

Komunisté budou chybět ve více než 350 obcích, kde před pěti lety kandidovali. "Je to dáno vývojem naší organizační struktury a spektrum působení. Dostávají navíc přednost subjekty, které nejsou stranami a existují jen pro ty dané volby. I my máme tedy některé lidi v těchto seskupeních," vysvětlil Grospič.

 

Za problém do jisté míry může úbytek členů KSČM, jejichž průměrný věk se navíc zvyšuje. "Nic pozitivního to nevěstí, my se ale snažíme ten problém řešit. V některých obcích se ale rozhodlo, že mají i starší kandidáti ještě co přinést," doplnil místopředseda.

 

I přesto doufá KSČM v dobrý volební výsledek. "Pro nás by bylo úspěchem, kdybychom dosáhly výsledky jako v minulých volbách, plus minus deset procent. V Praze kolem pěti procent," vypočítal Grospič s tím, že se pokusí oslovit i střední a mladou generaci.

 

 

V čele pražské kandidátky stojí Marta Semelová, která v minulosti šokovala svými výroky o okupaci v roce 1968 či Miladě Horákové. "Paní Semelová vedla kandidátku několikrát, a to úspěšně. Odvádí velký kus profesionální práce," uvedl Grospič a dodal, že za Semelovou strana stojí.

 

Za určitých podmínek by šli komunisté do koalice s každým. "Měli bychom problém leda s tím, kdo obec zadlužil nebo jiným způsobem poškodil," prohlásil Grospič. KSČM se podle něj neobává ani spolupráce s hnutím ANO a ČSSD na současné vládě, přestože Andrej Babiš stranu kritizuje.

 

Stanislav Grospič je poslancem za KSČM, ve Sněmovně předsedá Mandátovému a imunitnímu výboru. Zároveň byl v dubnu zvolen místopředsedou komunistické strany. Do KSČ vstoupil v roce 1987, poté se stal členem nástupnické KSČM.

epa TN.cz
Píše se na Aktuálně.cz