Pompézní pohřeb

S Kočkou se přišlo rozloučit tisíc lidí! Nechyběly ani tyto celebrity

Celebrity na pohřbu Jana Kočky ml.
Zdroj: Profimedia
Na pohřeb Jana Kočky ml. dorazily i známé osobnosti
Téma:

Pohřbu Jana Kočky mladšího, který před dvěma týdny zemřel při nehodě na dálnici D11, se zúčastnilo přes tisíc lidí. Mezi nimi byly i známé osobnosti včetně poradce prezidenta Martina Nejedlého, herců nebo zpěváků. Podívejte se, kdo dorazil.

Poslední rozloučení s "princem" kolotočářského klanu bylo okázalé, jak se dalo očekávat. Historický kočár s rakví táhlo šest černých koní, průvod měl asi sto metrů a po mši vylétly k nebi bílé holubice. Kromě rodiny dorazily také známé osobnosti.

 

Osobně se s Janem Kočkou ml. přišla rozloučit třeba slovenská topmodelka Andrea Verešová s manželem. Soustrast vyjádřilo také komediální duo Michal Suchánek, Richard Genzer. Suchánek ale po rodinném obřadu v kostele na náměstí Jiřího z Poděbrad odešel.

 

Věnec na rakev Kočky ml. položil také kontroverzní podnikatel a poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý, který přišel s přítelkyní. Nechyběli ani zpěváci Michal David a Daniel Hůlka, který dokonce zazpíval náboženskou píseň při obřadu.

 

GALERIE: Známé osobnosti na pohřbu Jana Kočky ml.

1
/
7
Zdroj: Profimedia
Známé osobnosti na pohřbu Jana Kočky ml. - 5 ; Michal Suchánek

 

Toho, že se posledního rozloučení s Kočkou ml. zúčastnili i celebrity, si všimla také matka 28letého Miloslava, který zemřel při stejné nehodě. "Je mi z toho špatně, je mi z toho na blití, jak tam chodí Hůlka, David a ti další umělci," popsala v rozhovoru pro TN.cz.

 

 

Obřad v kostele Nejsvětějšího srdce Páně se konal v pátek od 13 hodin. O hodinu později se náměstí Jiřího z Poděbrad zaplnilo davy lidí, v půl třetí vyrazil průvod na Olšanské hřbitovy. V čele kráčela kapela, za ní jel kočár se šestispřežím. Kvůli tomu musela být na desítky minut uzavřena Vinohradská ulice.

 

Smrtelná nehoda se stala 28. září kolem půl páté ráno. 28letý Jan Kočka ml. jel s luxusním mercedesem po dálnici D11 v protisměru, kde se srazil s kamionem, za jehož volantem seděl 28letý Miloslav. Obě auta po nárazu začala hořet, oba řidiči na místě podlehli zraněním. Proč jel Kočka v protisměru, zatím není jasné, policisté nehodu stále vyšetřují.

 

Reportáž TV Nova:

epa TN.cz