Cyklovýlet

S kolem do Slovinska: Kranjska Gora nabízí sjezdy i krásné jezero

Téma:

Slovinská Kranjska Gora je místem přislíbeným pro turistiku, horské kolo, pro které nabídne jak bezpočet okolích trailů, tak propletenou síť cestiček a pěšinek převážně přírodního charakteru přímo v bikeparku, kde se můžete sklouznout i na dlouhé bobové dráze nebo na tubingu. V horkých dnech oceníte i blízké průzračné jezero Jasna.

Kranjska Gora patří v zimě k jedněm z nejznámějších slovinských lyžařských středisek. V létě je pak mekkou mountainbikerů a na trati zdejšího bikeparku se jezdí i Světový pohár ve sjezdu.

 

Obecně jsou tu tratě pro zdatnější bikery, ale nějaký ten lehčí sjezdík se tu dá najít i pro začátečníka. Není tady ale žádná jasně daná modrá, tedy jednoduchá trasa, odshora až dolů, nýbrž je potřeba hlídat si modré odbočky, jelikož je tu spíš jedna velká spletená síť různých tras, a vy si výběrem různě těžkých odboček můžete namixovat svůj vlastní "sjezdový koktejl".

 

V Kranjske Goře můžete vybírat z různých kořenovitých lesních pěšinek, nebo i z vyhlazených klopených zatáček. Na křižovatkách tras najdete jasné značení modrých, červených a černých úseků, takže si bez problémů můžete vybrat vhodnou obtížnost odpovídající vašemu umu na kole.

 

GALERIE: Slovinsko - Kranjska Gora

1
/
35
Zdroj: Snow.cz/TN.cz
Slovinsko - Kranjska Gora - 1

 

Oblast v okolí Kranjske Gory samozřejmě úplně vybízí i k nějakému výletu mimo samotný bikepark. Pomoct si můžete vývozem sedačkovou lanovkou a odtud už vás značení navede, kam potřebujete. Cílem vašeho výletu může být kterýkoli kopec v okolí, například Ciprnik (1746 m) nebo průzračné jezero Jasna. U jezera najdete i pláže na koupání, občerstvení a dřevěnou věž, ze které si můžete skočit.

 

Co se týká ještě areálu Kransjka Gora jako takového, zabavíte tu děti na tubingu u dolní stanice lanovky, nebo jízdou na bobové dráze, která má 1 500 m a můžete na ní jet sami, nebo i s prckem. Lístek na obě atrakce zakoupíte na pokladně dole u parkoviště a na bobové dráze zaplatíte za jednu jízdu 10 euro.

 

 

Příjemné posezení na polední pauzu najdete jak u výstupu sedačkové lanovky, tak u dolní stanice. Větší výběr jídel najdete ale právě u dolní stanice lanovky, kde můžete vybírat třeba mezi grilovanými žebry nebo boloňskými špagetami. Průměrná cena jídel se pohybuje okolo 7 až 9 euro.

 

Ubytování se nabízí přímo v Kranjske Goře, kde máte samozřejmě spoustu možností. My využili apartmánů Berghi, jejichž majitelem je šéf bikeparku, takže jste přímo u zdroje informací. Cena dvoulůžkového pokoje je v období od 15.7. do 28.8. 46 euro a v ceně je i snídaně.
 

 

Související témata:
Andrea Drengubáková TN.cz