náročný zásah

S požárem na Jablonecku u Malé Skály bojovalo 16 jednotek a vrtulník!

Požár u Malé Skály
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:

Požár u Malé Skály na Jablonecku se dlouho nedařilo zastavit, oheň se rozšířil na plochu 100 na 150 metrů. Do akce proto vyrazilo 16 jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu. Na místě zasahoval i vrtulník.

Hasiči informovali o zásahu u obce Malá Skála ve čtvrtek kolem jedné hodiny odpoledne. Kvůli požáru o rozloze 50 na 50 metrů byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Hrozilo, že plameny poškodí lesní techniku, která byla uskladněna nedaleko.

 

Tu se podařilo hasičům zachránit, oheň se ale velmi rychle šířil dál. Na místo byl proto povolán vrtulník LS PČR. Kolem druhé odpoledne zasahovalo na místě 14 jednotek.

 

"Paseka, na které se požár rozšířil, byla plná polámaných a vyvrácených stromů. V současné době hasíme požářiště pomocí vrtulníku. Nasazeno máme šest vodních proudů. Na místo události je zřízena dálková doprava vody," informovali hasiči Libereckého kraje krátce před třetí odpoledne.

 

 

Následně byl hasičům vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, oheň se totiž rozšířil na plochu 100 na 150 metrů. Na místě bylo 16 jednotek.

 

"Zásah trval téměř 7 hodin. Místní dobrovolná jednotka zůstala na místě přes noc z důvodu monitoringu a případných znovurozhoření některých z ohnisek," doplnili hasiči v sobotu kolem poledne.

 

GALERIE: Požár u Malé Skály

1
/
7
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Požár u Malé Skály

TN.cz