Black Friday

S vánočními dárky ještě chvíli počkejte. Blíží se obrovské slevy!

Black Friday v Česku
Zdroj: Profimedia
Loňská akce Black Friday. Ilustrační foto
Téma:

Přestože jsou Vánoce až za dva a půl měsíce, nakupují už někteří lidé horlivě vánoční dárky. Jenže úplně zapomínají, že se každý rok na podzim koná obří slevová akce, na které mohou ušetřit i tisíce - tedy Black Friday neboli Černý pátek.

Letos připadá nákupní horečka na 23. listopadu a v českém prostředí už se běžně týká i e-shopů. Ty tak budou mít dostatek času dodat vám zboží do Vánoc. Právě proto se nevyplatí dárky kupovat už teď, ale na akci si počkat.

 

Černý pátek se koná ve většině zemí západního světa po vzoru Spojených států amerických a Kanady. Právě z americké Filadelfie pochází i samotný termín "Black Friday", který popisoval dopravní zmatek po dni díkůvzdání a nyní je to také oficiální počátek vánoční nákupní sezóny.

 

Do povědomí se tento pojem dostal v 60. letech miulého století. Obchody v Americe jsou na Černý pátek otevřené někde už od půlnoci a slevy dosahují i 50 % z původní ceny výrobku. Pozor si ale dejte právě na udávanou původní cenu, která může být u nepoctivých obchodníků přemrštěná.

 

 

I u nás už se obchodníci na tento nákupní svátek naučili, a tak každoročně letí ceny jejich produktů dolů. Někteří podobnou akci využívají i v průběhu roku - například na konci zimní nebo letní sezóny při výprodejích.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

nor TN.cz