příběhy obětí zabíjel s milenkou

Sadistický sériový vrah zemřel! Mučil, znásilňoval a vraždil děti

Ian Brady a Myra Hindley
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ve věku 79 let tento týden zemřel jeden z nejhorších vrahů Velké Británie Ian Brady. Společně se svou milenkou Myrou Hindleyovou v roce 1960 zavraždil brutálním způsobem pět malých dětí. Jejich mrtvá těla pak dvojice házela do močálu.

Sadistická povaha vražd z nich udělala nejnenáviděnější postavy Británie. Ian Brady i jeho milenka Myra Hindleyová dostali v roce 1966 doživotí za únos, mučení, pohlavní zneužívání a vraždy svých obětí, jejichž těl se zbavovali tak, že je naházeli do Saddleworthského močálu.

 

Brady byl odsouzen za únos a vraždu 12letého Johna Kilbrida, 17letého Edwarda Evanse a 10leté Lesley-Ann Downeyové. Hindleyová byla odsouzena za vraždu posledních dvou zmiňovaných dětí i za to, že svého milence kryla. V roce 1985 se Brady přiznal, že zavraždil ještě další dvě děti - 16letou Pauline Readovou a 12letého Keitha Benneta.

 

Hindleyová zemřela v roce 2002 poté, co ve vězení strávila 36 let. Stala se tak nejdéle vězněnou ženou v Británii.
Brady zemřel ve vězeňské nemocnici Liverpool, kam byl umístěný v roce 1985, když mu diagnostikovali paranoidní schizofrenii.

 

V roce 2013 se chtěl vrátit do vězení, komise pro duševní zdraví ale jeho žádost zamítla. Rozhodla, že je v zájmu ochrany zdraví jeho i dalších lidí, aby do konce života zůstal ve vězeňském zdravotnickém zařízení. Před smrtí měl Brady problémy s dýcháním, informuje portál Telegraph.

 

 

Oběti

 

Brady se s Hindleyovou setkal v práci. Jejich řádění začalo v roce 1963 únosem 16leté Pauline Readeové ve chvíli, kdy šla dívka na diskotéku. Brady ji bil před smrtí do hlavy, pak dívce podřízl hrdlo. Jen čtyři měsíce po jejím zmizení se stal druhou obětí John Kilbride, byl znásilněn a zavražděn. Tělo další obětí - Keitha Benneta - se policii nepodařilo najít. Brady si vzal tajemství jeho smrti a pohřbu s sebou do hrobu.

 

Nejmladší obětí byla 10letá Lesley-Ann Downeyová, která byla unesena v roce 1964. Brady ji svlékl, sexuálně zneužil a mučil. Donutil ji i pózovat, aby mohl nafotit pornografické snímky. Její poslední chvíle před smrtí byly zaznamenány na 16 minut dlouhé nahrávce. Vyděšená dívka prosila o milost a volala na matku i Boha, než byl její hlas umlčen navždy. Poslední obětí byl Edward Evans, unesený z gay baru do Bradyho domu. 

lud TN.cz