Trestní oznámení

Salmonela ve zlínské nemocnici: Hygienici ví, kolik lidí se nakazilo!

Téma:

Hygienici už znají počet lidí, kteří se v krajské nemocnici ve Zlíně nakazili salmonelou. Výsledky testů potvrdily infekci u dvaapadesáti pacientů a zaměstnanců. Případem se zabývá i policie, která přijala trestní oznámení na neznámého pachatele.

Výsledky testů potvrdily závažné střevní onemocnění u dvaadvaceti žen na gynekologicko-porodnickém oddělení, pěti dětí na pediatrii a pětadvaceti zdravotníků. U žádného z nemluvňat se nemoc naštěstí neprojevila.

 

Pacienti strávili několik dnů v karanténě, na což nejvíc doplatily ženy a jejich novorozené děti v porodnici. Kvůli léčbě byli několik dnů odloučeni.

 

Újma spočívající v prožitém stresu a možném narušení vývoje vztahu mezi matkou a dítětem, stejně jako zvýšené náklady nebo ušlý zisk příbuzných, mohou být důvodem, proč se epidemií zabývají právníci i policie.

 

 

"My jsme přijali jedno trestní oznámení na neznámého pachatele, tímto oznámením se zabýváme a zjišťujeme veškeré okolnosti ke způsobu nákazy," potvrdila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Pokud se podezření ze šíření nakažlivé nemoci potvrdí, viníkům epidemie mohou hrozit až tříleté tresty. Ve zlínské nemocnici, kde už neplatí zákaz návštěv infikovaných pacientů, stále zůstává 12 hospitalizovaných - 9 maminek a 3 větší děti na pediatrii.

 

Výsledky laboratorních testů, které potvrdí, nebo vyvrátí podezření, že zdrojem nákazy mohlo být pečené kuře z nemocniční kuchyně, by měly být známé ještě ve čtvrtek.

pan, Zdeněk Čík TN.cz