MOBILNÍ NOVINKA

Samsung představil nový mobil! Má ohebnou obrazovku, vyjde na 40 tisíc

Kateřina Vodvářková
Kateřina Vodvářková
12.2. 2020 22:42
Téma:

Společnost Samsung představila nový, ohebný mobilní telefon. Galaxy Z Flip je druhým modelem jihokorejské firmy, který má ohebnou dotykovou obrazovku. Cena telefonu se bude v Česku pohybovat kolem 40 tisíc.

Vyklápěcí telefony neboli véčka patřily před lety mezi nejpopulárnější telefony. Z trhu ale postupně zmizely s nástupem dotykových mobilů. Samsung se teď rozhodl vrátit tomuto modelu zapomenutou slávu.

 

"Galaxy Z Flip je novým druhem zařízení, které odstartuje novou dekádu inovací Samsungu. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme, co s ním uděláte. Může být váš od 14. února," řekla ředitelka marketingu společnosti Samsung Rebecca Hirstová.

 

Mnohým připomíná pudřenku. Galaxy Z Flip má ohebný displej s úhlopříčkou 17 centimetrů. Uživatelé ho budou moci používat otevřený i zavřený, a to v několika různých úhlech. Můžete ho například "posadit" a bezstarostně sledovat videa.

 

 

"Myslím, že je ještě příliš brzy na to říct, zda bude mít zařízení úspěch. A to nejen vzhledem k tomuto modelu, ale k ohebným telefonům obecně. Myslím, že se stále snaží najít svůj trh a své aplikace, které budou užitečné pro cílové uživatele," zhodnotil analytik Tuong Nguyen.

 

S prvním ohebným telefonem, typem Galaxy Fold, ale měla firma Samsung starosti. Při ohýbání praskal displej. A ještě větší problém představoval v roce 2016 model Note 7, který lidem vybuchoval v rukách.

 

Za problémy stál chybný design baterie. Byla jednoduše moc malá na to, aby se do ní vešly všechny součástky, ty se pak uvnitř baterie tlačily a zkratovaly. Chyba tehdy vyšla Samsung v přepočtu na více než 120 miliard korun. Ohebný telefon už představila i firma Huawei. Americký gigant Apple ohebný model zatím neplánuje.
 

Související témata:
rod TN.cz