Pardubický kraj

V sanatoriu na Pardubicku je už přes 100 nakažených, vedení mlčí

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
14.9. 2020 9:55
Téma:

Počet nakažených v Sanatoriu Topas v Holicích na Pardubicku vzrostl na 102. Informoval o tom krajský hejtman Martin Netolický (ČSSD). Mezi nakaženými jsou pacienti i zaměstnanci zařízení. Ředitel sanatoria se k situaci odmítl vyjádřit.

"Na základě aktualizace údajů od Krajské hygienické stanice pro Pardubický kraj potvrzuji nárůst počtu nakažených Covid-19 na počet 102 osob. Apeluji na všechny, snažte se dodržovat hygienická pravidla a ochranu dýchacích cest," vyjádřil se na svém facebooku hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

 

První informace hovořily o 87 nakažených. Holické Sanatorium Topas se zaměřuje na péči o osoby s chronickým duševním onemocněním. K rozšíření koronaviru došlo zřejmě během muzikoterapie, jak jsme již informovali v tomto článku.

 

 

V pondělí do sanatoria dorazili hasiči a chystá se důkladná dezinfekce všech prostor. Na pondělních 14 hodin svolal hejtman jednání krizového štábu. Následné tiskové konference se zúčastní také krajská epidemioložka Olga Hégrová.

 

Podle vyjádření hejtmana je průběh nemoci u nakažených mírný a nikdo z nich zatím nebyl hospitalizován. Zařízení je aktuálně v izolaci. Podle Netolického jde zatím o největší ohnisko nákazy v kraji.

 

Ředitel společnosti Sanatorium Topas se k celé záležitosti odmítl jakkoli vyjádřit. "Bez komentáře," reagoval na dotaz TN.cz ohledně aktuální situace v holickém zařízení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz