Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pracovní nabídky

Šance pro studenty: Veletrh iKariéra se po roce vrací na ČVUT

Veletrh iKariéra
Zdroj: archiv IAESTE
Veletrh iKariéra

Dne 30. března 2016 bude kampus ČVUT v Dejvicích středem pozornosti malých i velkých firem. Na univerzitní půdě bude 146 společností nabízet studentům možnosti spolupráce nejen v průběhu studia, ale i po něm. Studenti tak budou mít příležitost poznat své potenciální zaměstnavatele zblízka.

Veletrh na ČVUT každoročně navštíví přes 5 000 studentů a zájem firem o takovéto akce roste. Letošního ročníku se účastní nejvíce vystavovatelů v historii veletrhu. Největší podíl mezi nimi mají společnosti v oborech IT a strojírenství.

 

Snahu zaujmout talentované studenty dokazují i aktivity na stáncích jednotlivých firem. Těšit se můžete na odpočinkové zóny, model auta, stavební buňku a další lákadla. Společnosti často volí soutěže, kterými prověří znalosti studentů daného oboru.

 

Návštěvníci si mohou zkonzultovat životopis nebo si pořídit profesionální portrétovou fotografii. Součástí doprovodného programu jsou také semináře firem. Veletržní den zakončí přednáška Pavla Vosoby na téma "Jak smrt přišla o práci, anebo co dělat a nedělat, abychom si život prožili a ne odžili.“

 

Nyní probíhá průzkum mezi studenty o aktuálních požadavcích na zaměstnavatele a budoucí zaměstnání. Cílem je poskytnout firmám před veletrhem podklady pro tvorbu nabídek pracovních pozic. Průzkum končí v pátek 25. 3. 2016. Odměnu do průzkumu darovala firma Alza.cz.
Veletrh pracovních příležitostí iKariéra na ČVUT je součástí série pracovních veletrhů po celé České republice. Pořadatelem je studentská organizace IAESTE, která v České republice působí díky dobrovolné práci studentů.

 

Série Veletrhů iKariéra, pořádaná dobrovolníky z IAESTE České republiky, je v současné době jednoznačně nejvýznamnější personalistickou akcí v České republice. Veletrhy iKariéra jsou pořádány od roku 1995, kdy první ročník se pořádal na ČVUT v Praze. Letos se uskuteční již 22. ročník. Profesionální přístup a výborná organizace ze strany organizátorů veletrhům za dobu jejich existence vydobyli značné renomé.

 

Veletrhy jsou orientované na studenty a absolventy technických oborů. Za firmy se účastní zástupci personálních oddělení pro přímou komunikaci s uchazeči a techničtí specialisté pro řešení konkrétní problematiky. Každá ze zúčastněných společností na stánku prezentuje nejvhodnější formu spolupráce se studenty. Připraveny jsou doprovodné přednášky, semináře a workshopy. Nechybí soutěž o hodnotné ceny. V roce 2015 se jich v celé republice účastnilo 295 domácích i zahraničních firem a přes 23 tisíc studentů.

 

 

IAESTE je mezinárodní nezisková organizace působící v současné době ve více jak 85 zemích celého světa. Její hlavní náplní je zprostředkování zahraničních pracovních stáží v technickém oboru. V roce 1948 byl podnět ke vzniku IAESTE podpořen právě Organizací spojených národů. Tehdejší Československo bylo jedním z deseti zakládajících států.

 

Od založení bylo uspořádáno na celém světě více jak 350 000 výměn (to je 7 000 výměn za rok). V ČR působí organizace IAESTE České republiky čistě na bázi dobrovolnické práce studentů, a to na 8 technických vysokých školách po celé České republice, včetně Českého vysokého učení technického v Praze. Kromě Mezinárodního programu stáží pořádá pro firmy personalistické projekty iKariéra a pomáhá tak studentům přiblížit firemní sféru.

 

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2014/15 nabízí ČVUT svým studentům 110 studijních programů a v rámci nich 441 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokážou se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. Více informací najdete na www.cvut.cz.
 

TN.cz