Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obří jackpot

Sázkové šílenství je tu, v pátek se hraje o více než dvě miliardy!

Zdroj: TV Nova

Evropu zachvátilo sázkové šílenství. Už v pátek se bude v jedné z loterií hrát o rekordní sumu téměř dvou a půl miliardy korun. A stále stoupají i částky, které se dají vyhrát v dalších pořadích.

Podle odborníků si vsadí tentokrát i ti, kteří normálně nesázejí. Upozorňují ale, že taková výhra může být pro psychiku člověka velkou zátěží.

 

Se rčením, že za peníze si člověk štěstí nekoupí, asi bude mít problém ten, kdo dvě a půl miliardy vyhraje. Minimálně ve chvíli, kdy se to dozví. Už v pátek se může takový člověk objevit.

 

Podle odborníků v loteriích vyhrávají spíš lidé, kteří nikdy nesázeli a jednoho dne si řekli, že to zkusí. Štěstí se ale může usmát i na toho, kdo sází pravidelně. Za obří výhru byste si mohli koupit stíhačku, ostrov ve Středozemním moři anebo třeba cestu do vesmíru.

 

 

Milióny lidí v Evropě sní o tom, že vyhrají rekordní sumu. Jenže podle odborníků to ne každý psychicky zvládne. "Pokud někdo vyhraje takovou sumu, tak je tady i takové možnost, že se z toho může takzvaně zbláznit, může se u něj rozvinout nějaká psychická porucha anebo choroba," míní psycholog Karel Humhal.

 

Jenom Češi v této evropské loterii týdně prosází téměř osmdesát miliónů korun. Největší výhru v historii si před třemi lety odnesl právě Čech. Muži z Pardubického kraje trvalo téměř měsíc, než se o ni přihlásil. Do sídla sázkové kanceláře si pro svou výhru přijel vlakem. Dodnes jeho identita není známa.

 

 

Velké výhry v loteriích často padají i v Americe. Jenže tam na rozdíl od České republiky musí výherce odhalit svou identitu.

pez, Klára Pospíšilová TN.cz