odchod ze sítě

Merkelová šokovala miliony fanoušků. Ohlásila okamžitý konec

Angela Merkelová
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Německá kancléřka Angela Mergelová končí na facebooku. Na svém profilu vyvěsila oznámení, že svou stránku smaže. Měla 2,5 milionu followerů. Omezení času na sociálních sítích vede k větší duševní pohodě, tvrdí vědci ze Stanfordovy univerzity.

Ve zveřejněném videu Merkelová poděkovala svým 2,5 milionům stoupenců, kteří její profil sledovali. Také je odkázala na oficiální facebookový profil vlády a na svůj instagramový účet, který si bude i nadále vydržovat. Informaci přinesl zpravodajský portál Politico.

 


Merkelová již v loňském říjnu oznámila, že se vzdá předsednictví Křesťanskodemokratické unie (CDU). Kancléřkou však zůstane až do konce mandátu v roce 2021.


“Velmi vám děkuji za vaši podporu tady na mém facebookovém profilu,“ uvedla Merkelová. Merkelová podle portálu Politico odůvodnila svůj konec na facebooku tím, že již není předsedkyní CDU.

 


Ukončení činnosti na facebooku může mít i další důvody. Nedávná studie The Welfare Effects of Social Media od vědců ze Stanfordovy univerzity v americké Kalifornii zjistila, že přerušení činnosti na sociálních médiích může vést k většímu duševnímu klidu, zmírnění vyhrocenosti názorů a také k využití času pro offline aktivity, jako je například trávení času s rodinou a přáteli. Studii v angličtině si mužete přečíst zde.
 

rod TN.cz