Poslední rozloučení

Lidé se loučili s vědmou Jolandou. Její sestra popsala smuteční obřad

Rodina a blízcí se ve čtvrtek po poledni rozloučili se známou vědmou a kartářkou Jolandou, která zemřela minulý týden. Na místě by i štáb TN.cz.

Vědma Jolanda, vlastním jménem Věra Nemethová, kterou proslavilo vystupování v televizi a především hodně svérázná mluva, se vydala na poslední cestu dvě hodiny po poledni.

 

Obřad se podle parte, které se podařilo redakci TN.cz získat, konal v obřadní síni hřbitova v Děčíně-Folknářích. Pozůstalí na něj dokonce vypravili speciální autobus.

 

 

Štábu TN.cz se po smutečním obřadu podařilo mluvit s Jolandinou sestrou, také kartářkou. "Moje sestra chodila do televize, byla dobrá kartářka, věštila a všechno. Máme to v celé rodině, já také věštím. To jde z generace na generaci. Já jsem kdysi také dělala na Barrandově. Pořád ještě věštím," prozradila.


Popsala také, jak vypadal obřad. "Ukázali nám sestru. Víte, jak to je, když vám ukážou sestru, není to pěkný, ani příjemný," přiblížila poslední rozloučení. Pusťte si celý rozhovor:

 

 

Poslechněte si i nejoblíbenější Jolandinu písničku, která zazněla při smutečním obřadu:


  

Poslední rozloučení, které trvalo necelou hodinu, se ovšem neobešlo bez konfliktů. Někteří návštěvníci na štáb TN.cz pokřikovali, jedna žena dokonce praštila kabelkou do kamery. Více se dočtěte zde.

 

Jolanda zemřela minulý pátek ve věku 55 let. Řadu Čechů zaujaly její svérázné hlášky - "Hodně budeš někde" či "Vidím velký špatný" zlidověly a pronikly i do běžné mluvy.

pez, rod TN.cz