Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ANKETA kdo má pravdu?

Schwarzenberg: Jsem zhnusen postoji prezidenta k uprchlíkům!

Odstupující předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je zhnusen z postoje prezidenta Miloše Zemana k uprchlíkům.

 

Anketa

Kdo má pravdu o uprchlících?

Hlasovalo 11276 lidí.
Schwarzenberg kritizoval na volebním sněmu strany prezidenta za to, že vystupuje s lidmi, kteří podle něj pokračují v práci protektorátního ministra školství a propagandy Emanuela Moravce.

 

"Dělá to strašně, jsem z toho zhnusen," komentoval Schwarzenberg výroky prezidenta o uprchlících. Dodal, že je strašné, když hlava státu vystupuje na jednom pódiu s lidmi, kteří se dovolávají nikoliv na odkaz Tomáše Garrigue Masaryka, ale "pokračují v práci Emanuela Moravce". Moravec byl za 2. světové války ministrem školství a propagandy a aktivně spolupracoval s nacistickým režimem.

 

Prezident Zeman zastává k přílivu uprchlíků do Evropy odlišný postoj než Schwarzenberg. Ve svých vyjádřeních varuje před migrací a islámem. V minulosti například řekl, že uprchlíky do České republiky nikdo nezval. Prohlásil také, že nebudou dodržovat a respektovat naše zákony a zvyklosti.

 

 

Minulý týden sklidil Zeman kritiku za to, že během oslav 17. listopadu vystoupil na jednom pódiu s předsedou Bloku proti islámu Martinem Konvičkou, který je obviněn z podněcování nenávisti vůči muslimům za své výroky o muslimech na facebooku.

 

Podle Schwarzenberga je migrační krize nekrvavou válkou, s níž se musí současné generace vypořádat stejně, jako se starší generaci museli vyrovnat s nacismem a komunismem. Ve svém projevu zdůraznil, že uprchlíci utíkají před vrahy, a je proto nutné jim pomoct.

 

V té souvislosti ocenil i práci českých dobrovolníků, kteří pomáhají uprchlíkům na hranicích Srbska, Maďarska, Chorvatska nebo Slovinska. "Zachraňují čest našeho státu, která je některými výroky pokálená," prohlásil bývalý šéf české diplomacie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vybíraví uprchlíci: Nelíbilo se jim ubytování a tři dny odmítali vystoupit z autobusu

TO NEPOCHOPÍTE! Zdeněk Macura vymyslel šílený plán na pomoc uprchlíkům

ČTK