videoreportáž 3D hologramy

Sci-fi filmy se staly skutečností! Lasery dokážou vytvořit postavy i věci

Gustav Weiss
Gustav Weiss
Publikováno 21. 10. 2019
Téma:

To, co známe ze sci-fi filmů, je teď skutečností. 3D hologramové vizualizace nejsou u nás ani na Slovensku oproti světu rozšířenou technologií. Přesto tento systém funguje na základním principu dynamiky.

"Díky točení vrtulek s diodami, které mají rozhraní 16 milionů barev, nám při pohledu na ně zmizí pozadí a objeví se čistý 3D obraz,“ popisuje majitel společnosti Jaroslav Kalina. Poté vizualizace vypadá jako hologram visící ve vzduchu.

 

Lidé se nemusí bát přiblížit. Vrtulky jsou nastaveny tak, aby se při dotyku s předmětem zastavily. Přesto na veřejných místech je systém uzavřen do vitríny, kde je chráněný před nepříznivými vlivy a mírní se tak i hluk vrtulek.

 

Technologii využijí např. firmy při svých prezentacích, má ale mnohem více využití. "My v tuto chvíli dokážeme využívat naše plochy i interaktivně. Člověk přijde k naší reklamní ploše, na které se přehrávají různé produkty. On sám si pak může jednoduchým pohybem ve vzduchu rukou posouvat obrázky, nabídky nebo slevy,“ vysvětluje Jaroslav Kalina.

 

 

Velikost systému se dá upravit na míru podle potřeby klienta až do obřích ploch. Stejně tak si člověk může pronajmout i jednotlivé části.

 

Systém dokáže vyobrazit úplně všechno, co vás jen napadne. V blízké budoucnosti má firma s technologií velké plány a za pár let třeba budeme koukat na 3D hologramy v každém obýváku.

Související témata:
TN.cz