sebevražda

Sebevražda náměstka policie. Měl se zastřelit ve služebním autě

Radim Daněk - 2
Zdroj: Policie ČR
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 1. 7. 2020
Téma:

Dlouholetý náměstek krajského ředitele policie v Moravskoslezském kraji Radím Daněk měl ve středu ráno spáchat sebevraždu. Sloužil u policie více než 30 let.

Radím Daněk, náměstek krajského policejního ředitele v Moravskoslezském kraji měl ve středu ráno spáchat sebevraždu. Podle informací Novinek.cz se zastřelil ve služebním autě.

 

"Potvrzujeme tragickou událost, která zasáhla celou Moravskoslezskou policii. Příčiny a okolnosti úmrtí plk. Radima Daňka prověřují příslušné orgány. V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné konkrétní informace, předběžně však můžeme vyloučit přímé cizí zavinění,“ informuje Policie ČR na svém twitteru.

Daněk sloužil u policie od roku 1988. Za dobu své služby se vypracoval až do hodnosti plukovníka. Zkušenosti měl především u pořádkové policie, kde sloužil více jak čtyři a půl roku ve vedoucí pozici. Zároveň také organizoval bezpečnostní opatření při summitu NATO nebo zasedání Mezinárodního měnového fondu Světové banky v Praze.

 

"Dnes zemřel vlastní rukou pan plk. Mgr. Radim Daněk. Policista, kterému bylo 56 let, sloužící od roku 1988 a s Unií bezpečnostních složek spolupracující již v minulosti, když jsme byli malou organizací a přesto se k nám zachoval velmi spravedlivě. Takového jednání se služebními funkcionáři není pro nás vždy samozřejmostí," komentuje událost Zdeněk Drexler z Unie bezpečnostních složek

TN.cz