Dospělý, nebo dítě?

Sedí za volantem dospělý muž, anebo dítě? Policie je zmatená!

Sedí za volantem muž, nebo dítě?
Zdroj: TV Nova
Téma:

Po Zdibech jezdí auto, které řídí malé dítě! S touto informací se často obracejí na policii lidé z malé obce u Prahy. Za volantem totiž vídají někoho, kdo vypadá jako přibližně jedenáctiletý chlapec. Jenže podle řidičského průkazu se jedná o 22letého muže z Ukrajiny, který tvrdí, že nevyrostl kvůli nemoci.

Za volantem je Dmytro jako doma a působí tím pořádný rozruch. Řada jeho cest po Zdibech i do Prahy končí policejním zásahem. "Furt nás chytají policajti, pět šest aut, honička za námi. Vždycky někdo zavolá," uvedl jeho kamarád, kterému Dmytro dělá často řidiče.

 

Není divu, setkání s takovým šoférem je pro většinu lidí šok. Dmytro svůj věk dokazuje ukrajinským pasem a řidičským průkazem. Policisté ale nevylučují, že by mohlo jít o padělky.

 

Svůj vzhled i dětský hlas vysvětluje nemocí, na kterou mu lékaři v jeho domovině podali špatné léky. Mělo by se jednat o cukrovku. " Může dojít ke sníženému růstu, pokud je člověk nedostatečně léčen, ale takováto změna je nepravděpodobná," uvedl diabetolog Milan Kvapil.

 

 

Aby Dmytro vůbec viděl ven z auta, musí používat podsedák, který jinak slouží malým dětem. Jestli je mu opravdu 22, české úřady netuší. Možná jim pomůže někdo, kdo mladíka zná.
 

Ondřej Špalek, sei TN.cz