Náměstek ministra končí

Šedo končí jako náměstek ministra zdravotnictví. Dohodli se s Blatným

Aleksi Šedo
Zdroj: Profimedia, RŮŽIČKA / MAFRA
Aleksi Šedo
Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
Aktualizováno 9:04
26.1. 2021 8:39
Téma:

Aleksi Šedo po čtyřech měsících končí ve funkci náměstka ministra zdravotnictví. Podle Jana Blatného se oba dohodli, že ke dnešnímu dni skončí ve své funkci. "Pana profesora si velmi vážím, ale bohužel se nesetkaly naše představy o fungování sekce zdravotní péče," uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Podle Jana Blatného se oba dohodli, že ke dnešnímu dni skončí ve své funkci. Jako náměstek přitom nastoupil teprve loni v září, kdy byl ministrem zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Tehdy ve funkci nahradil Romana Prymulu, který se později stal ministrem zdravonictví, a pod kterým také následně působil jako náměstek.

 

"Pana profesora si velmi vážím, ale bohužel se nesetkaly naše představy o fungování sekce zdravotní péče. Panu Šedovi děkuji za vše, co pro ministerstvo udělal, a přeji mu úspěchy v další práci," uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

 

 

Před nástupem na ministerstvo zdravotnictví Šedo vedl v letech 2012-2020 lékařskou fakultu UK. Kdo ho ve funkci náměstka ministra zdravotnictví nahradí zatím není jasné. 

 

Podívejte se, co vláda projednávala na pondělním zasedání: 

 

 

TN.cz