Přiznání po razii

Šéf antimonopolního úřadu si půjčil přes milion od majitele banky!

Petr Rafaj - 2
Zdroj: TV Nova
Petr Rafaj
Téma:

Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj, jehož byt nedávno v souvislosti s mýtným tendrem prohledali policisté, si měl půjčit bezmála dva miliony korun od miliardáře a spolumajitele Fio banky Petra Marsy. Přiznal to v čerstvém majetkovém přiznání.

Uvedl to server iRozhlas, podle kterého ovšem v majetkovém přiznání šéfa Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) chybí k půjčce ve výši jeden a tři čtvrtě milionu korun jakékoli podrobnosti. Jediné, co se dá poznat, je, že si měl Rafaj peníze půjčit loni.

 

"Z předchozího majetkového přiznání, které Petr Rafaj odevzdal k 1. září 2017, ale vyplývá, že má u Marsovy Fio banky jak běžný, tak termínovaný účet. Ve zmíněném období měl na obou dohromady uloženo něco málo přes tři miliony korun," píše iRozhlas.

 

Sám Marsa na dotazy k okolnostem půjčky neodpověděl - není tak jasné, na co si vlastně šéf antimonopolního úřadu půjčil a zda existuje o půjčce smlouva.

 

Podle iRozhlasu mlčí i Rafaj. "V současné době se nebudeme vyjadřovat. Děkuju, na shledanou,“ reagoval Rafajův advokát David Kojzar, píše portál. Poté položil telefon.

 

 

Marsa, který měl Rafajovi půjčku poskytnout, působí i ve firmě Variel, s níž antimonopolní úřad v minulosti rozhodoval řízení. "Ačkoliv společnost po dvou měsících návrh stáhla, úřad v lednu 2014 tendr zrušil," píše iRozhlas.

 

Petr Rafaj vede antimonopolní úřad od roku 2009, kvůli funkci se vzdal poslaneckého mandátu a vystoupil z ČSSD.

pez TN.cz