smutná zpráva

Šéf dobrovolných hasičů Richter zemřel. Tisíce hrdinů vedl 18 let

Šéf sdružení dobrovolných hasičů ČR Karel Richter zemřel
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dlouholetý starosta sdružení dobrovolných hasičů České republiky Karel Richter v sobotu náhle zemřel. Stalo se to na akci Pyrocar v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Dobrovolné hasiče vedl 18 let.

„Neměl úplně nejlepší zdraví, potýkal se s dýchacími problémy. Takže nejspíš z vedra zkolaboval,“ uvedla pro idnes.cz asistentka starosty Tereza Vosyková. O Richterově smrti informoval portál Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na svých webových stránkách.

 

Richter vedl dobrovolné hasiče 18 let. Jeho snahou bylo zlepšit podmínky pro jejich práci. Mezi prvními kondoloval rodině i přátelům ministr vnitra Jan Hamáček. „Dnes náhle zemřel Karel Richter, dlouholetý starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka. Vždy se zasazoval o zlepšování podmínek dobrovolných hasičů. Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým,“ uvedl na svém Twitteru.

 

 

Dobrovolní hasiči existují v českých zemích více než 150 let. Místní sdružení fungují prakticky ve všech větších obcích po celé republice. Asistují profesionálním jednotkám při likvidaci větších požárů nebo nehod, pomáhají při povodních i odstraňování následků vichřic a dalších katastrof. V menších obcích jsou spolky také tradičně důležitými organizátory kulturních a společenských akcí.

 

Karel Richter působil u dobrovolných hasičů přes 50 let, v čele celostátního sdružení, které tvoří desetitisíce dobrovolníků po celé republice, stál od roku 2000.
 

Související témata:
TN.cz