Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2018
utajený šéf

Šéf Mirek ve firmě nedobrovolně skončil! Prozradil, proč musel jít

Utajený šéf: Miroslav Staško - 1
Zdroj: TV Nova
Miroslav Staško ve firmě skončil

Ve středu večer jste mohli sledovat další díl reality show Utajený šéf. Provozní ředitel Miroslav Staško si vyzkoušel, jaké to je být řadovým zaměstnancem v bezpečnostní agentuře. Jak na natáčení vzpomíná? A co pro něj bylo nejhorší?

Miroslav se do pořadu přihlásil především proto, aby lidé viděli, co práce obnáší a že má i svá rizika. "Že to není jen nějaké postávání v supermarketu. Druhým motivem bylo podívat se do firmy, jak to funguje," vysvětlil.

 

Byla to pro něj hodně silná zkušenost, podruhé už by ji ale asi zopakovat nechtěl. "Natáčení bylo hodně náročné, i když jsem to nečekal. Poznal jsem věci, o kterých jsem do té doby nevěděl, že vůbec existují. Vzalo to hodně času, nervů a úsilí," vzpomínal Mirek.

 

Nejzajímavější pro něj byla práce na veřejnosti. "Když vykonáváte práci za branou pro nějakého klienta, tak přece jen je veřejnost odfiltrována, máte jasná pravidla, s klientem komunikujete. Ve chvíli, kdy se pohybujete v mobilních službách, po městě, tak to přináší úplně jiné situace. Tam musíte vykonávat práci hodně zodpovědně, protože vás lidé vidí," myslí si ředitel.

 

18

GALERIE: Utajený šéf Miroslav Staško

Zdroj: TV Nova

Utajený šéf: Miroslav Staško - 1

Hodnocení:

 

Hodně zvláštní pro něj bylo zasahovat proti bezdomovcům. Ty sice v běžné životě potkává denně, v roli ochranky to ale bylo něco úplně jiného. "Ve chvíli, kdy máte zasáhnout, se cítíte velmi nejistě a nevíte, co si vlastně můžete dovolit. Protože ten člověk by tam sice být neměl, na druhou stranu nic nedělá. A vy v sobě svádíte boj, jak mu říct aby šel pryč, ale zároveň nesnižoval jeho lidskou důstojnost," popsal.

 

Nejnebezpečnější mu připadal zásah proti sprejerům. "Bylo to v noci, byli to mladí kluci, já už nejsem nejmladší a ten souboj byl opravdu vyostřený. Tam jsem si říkal, jestli to zvládnu. Já jsem člověk, který se snaží nejprve domluvit. Když to nejde po dobrém, tak je asi potřeba přikročit k nějakým tvrdším postupům. Kluci se denně setkávají s realitou, takže už na to mají svůj pohled. Neříkám, že je to špatný pohled. Asi kdybych sloužil déle na patrolách, choval bych se podobně," přiznal.

 

 

Díky natáčení se mu podařilo zjistit řadu věcí, které byly ve firmě hodně na hraně. Například hygiena v prašném důlním prostředí. "Udělali jsme řadu změn, které pomohly zlepšit podmínky pro výkon práce. Do firmy také šla informace ohledně řízení jednotlivých zakázek. Takže dopad byl jak na jednotlivé lokality, kterými jsem prošel, a také obecně do firmy," pochválil si Mirek.

 

Rosťovi v závěru pořadu slíbil přispět na svatbu. A co slíbil, to také udělal. "I já sám jsem na svatbě byl," pochlubil se Mirek. U jediného Lukáše, se kterým byl na noční pochůzce, se nepodařilo příslib z konce pořadu, tedy bodyguardsý kurz, realizovat. Na vině prý byla jazyková bariéra. "Sešlo ze zahraničního kurzu a hledáme využití v místních podmínkách," doplnil Miroslav.

 

Připomeňte si Mirka v Utajeném šéfovi:

 

Ačkoli firmě v mnohém prospěl, dnes už v ní nepracuje. Skončil letos v březnu. "Došlo k jinému pohledu z hlediska mezinárodního řízení, z hlediska organizace firem. Já jsem v dřívější době provedl několik reorganizací pro zefektivnění činnosti firmy, no a ve výsledku jsem na to doplatil sám. Beru to ale jako normální život – taková je práce manažerů, uděláte práci a jdete dál. Věřím, že nějaká moje stopa ve firmě zachována bude," svěřil se. I v budoucnosti by se chtěl pohybovat v oblasti bezpečnostního byznysu a pochlubil se, že už má nějaké nabídky.

 

Nestihli jste středeční díl Utajeného šéfa v televizi? Pustit si ho můžete na NOVA Plus, všechny díly jsou ke zhlédnutí na VOYO.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka se zbavila svého šéfa, dokonce ho sebrala policie. Neuvěříte, co na něj nastražila

Šílíte z práce? 7 rad, jak si ji lépe zorganizovat
15 profesí, které (ne)prospívají zdraví: Neškodíte si při práci?

mom TN.cz
Reklama