NAPŘÍMO

Ředitel policie Lerch: Nemáme důvod při demonstracích zasahovat

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 20:55
10.2. 2021 12:08
Téma:

Hostem středečního Napřímo na TN.cz byl ředitel pražské policie Tomáš Lerch. Potvrdil, že sám už byl proti novému koronviru očkován. Výraznější postihy pro ty, kteří opakovaně porušují protiepidemická opatření, považuje za přínosné.

"Pražská policie dostala v lednu 440 dávek očkovací látky pro zajištění akceschopnosti klíčových lidí v hlavním městě," řekl  ředitel pražské policie Tomáš Lerch v pořadu TN.cz Napřímo. Iniciativa podle něj přišla od koordinátora očkování pro českou metropoli. "Vakcínu dostalo 440 lidí, nevidím na tom nic mimořádného," upřesnil brigádní generál, jak policie s vakcínami naložila.

 

"Jarní vlna představovala větší respekt lidí k nastaveným pravidlům," připustil ředitel pražské policie. Poukázal i na větší agresivitu kontrolovaných lidí, kteří jsou teď frustrováni nekončící délkou restriktivních opatření. "Klobouk dolů před kolegy, protože i oni doma řeší úplně stejné problémy, jaké má drtivá většina obyvatel," zdůraznil.

 

 

Případné policejní zásahy na demonstracích namířených proti restriktivním opatřením považuje za nevhodné, protože protesty byly pokojné. "Navíc v davu je i mnoho starších lidí a dětí, proto by takový zásah mohl přinést víc škody," vysvětlil šéf pražských policistů.

 

 

"Umíme na takové situace reagovat. Policie přeskupí své síly a pomůže kolegům v jiných regionech," řekl v souvislosti se zvažovaným uzavřením nejkritičtěji nakažených oblastí ČR. Návrhy na to se objevily v souvislosti s prudkým šířením viru SARS-CoV-2 hlavně na Trutnovsku a v okrese Cheb.

Na reportáž z Televizních novin se podívejte zde:

 

 

Tomáš Lerch pozitivně vnímá, že se mají zpřísnit sankce vůči těm, kdo opakovaně porušují restriktivní opatření. Pokud návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) schválí poslanecká sněmovna i Senát ČR, bude podnikatelům hrozit až zákaz činnosti na jeden rok.

 

V září 2019 mluvil Tomáš Lerch o nedostatku policistů v Praze. Podívejte se na reportáž TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz