Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 21:19
Hrozí mu 8 let

Šéf pražských hygieniků měl vydírat, obvinila ho policie!

Zdroj: TV Nova

V kauze údajného vydírání v pražské Krajské hygienické stanici obvinila policie dalšího člověka, šestatřicetiletého muže, oznámil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Podle serveru SeznamZprávy je nově stíhaným ředitel stanice Jan Jarolímek, který v případu doposud figuroval jako svědek.

 

"Hygienická stanice hlavního města Prahy potvrzuje, že dnešního dne bylo jejímu řediteli sděleno ze strany Policie ČR obvinění v nedávno médii popisované kauze. Ředitel s obsahem sděleného obvinění zásadně nesouhlasí a se svým právním zástupcem proti němu podá v zákonné lhůtě stížnost," potvrdil pro TN.cz mluvčí hygieniků Zbyněk Boublík. Jarolímek byl zároveň prozatím zproštěn výkonu služby.


"Ve vyšetřování případu nastal posun a obvinění bylo rozšířeno o další osobu," uvedl Daněk. Muž je podle něho stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.


V kauze už čelí obvinění ekonomický ředitel hygienické stanice Radim Bureš, který dříve vedl právní a legislativní odbor Národního bezpečnostního úřadu a za prezidenta Václava Klause bezpečnostní odbor prezidentské kanceláře.

 


Spolu s ním byl obviněn ještě jeden další zaměstnanec, podle informací médií bývalý vysoce postavený úředník ministerstva zdravotnictví Zdeněk Vališ.

 

Podle serveru SeznamZprávy je podstatou kauzy podezření, že na hygienické stanici vznikl korupční systém, který mohl jeho aktérům vynášet statisíce korun měsíčně. Bureš s Vališem údajně nutili dalšího zaměstnance, pod nějž spadala kontrola restaurací, aby od majitelů zařízení vybíral úplatky a aby jim peníze každý měsíc odevzdával.


Tento zaměstnanec, někdejší šéf České obchodní inspekce Jiří Pěkný, si údajně své nadřízené nahrával a postupně jim přinesl 95 tisíc korun. Server dále napsal, že obsah tajně pořízených rozhovorů podle policie ukazuje, že finálním příjemcem peněz měl být ředitel Jarolímek.
 

 

Pusťte si srpnovou reportáž o razii na hygienické stanici:

 

tn.cz / ČTK
Reklama